Від Харкова до Львова: підсумки великого демотуру комбайнів New Holland серії CR



Цьогоріч компанія «Техноторг» провела масштабний демотур зернозбиральних комбайнів від виробника New Holland, представляючи потужну роторну серію CR
У демонстраційних показах взяли участь комбайни моделей CR7.90, CR8.90 та CR9.90, які мали продемонструвати максимальну універсальність цієї лінійки в розрізі представлених моделей – працюючи в різних агрокліматичних умовах та на різних культурах.

New Holland CR7.90 (449 к. с.)
Цей комбайн, один із найменших представників серії, використовувався для збору ріпаку, пшениці, сої та кукурудзи в різних регіонах, включаючи Вінницьку, Черкаську, Львівську, Київську та Житомирську області.
На ріпаку та пшениці комбайн працював у парі з 9-метровою жниваркою Varifeed, а на кукурудзі – з 8-рядною жниваркою New Holland.

New Holland CR8.90 (530 к. с.)
У демонстраціях брали участь 2 моделі: колісна та на напівгусенечному ходу – Smart Trax.
Комбайн з гусеничним рушієм продемонстрував підвищену прохідність на зволожених полях і схилах, особливо характерних для регіонів заходу України. Він забезпечує менше ущільнення ґрунту, оскільки має збільшену площу контакту з поверхнею ґрунту.
CR8.90 брав участь у зборі ріпаку, пшениці, сої та кукурудзи у Львівській, Вінницькій та Хмельницькій областях зі жниварками шириною 12,2–12,5 метра.

New Holland CR9.90 (571 к. с.)
Завдяки високій потужності комбайн CR9.90 виявився ефективним у збиранні сої та кукурудзи на рівнинних полях Київщини, Чернігівщини та Черкащини, демонструючи стабільно високу продуктивність.
Незважаючи на широку різноманітність культур та умов проведення жнив, комбайни New Holland серії CR показали однаково високу якість збору врожаю в межах показників: засміченості – менше ніж 1%, втрат за комбайном – менше ніж 0,5%, травмування зерна – менше ніж 1%.
Що ж до продуктивності, то усі моделі серії CR демонструють однаково високі показники. На цьогорічних заходах середня робоча швидкість варіювалась від 5 до 12 км/год – залежно від культури та умов, що супроводжували збір. А витрата палива за різних показників становила від 11 до 16 л/га. Продуктивність роботи комбайнів за 1 годину – від 4,5 до 8 га.

Як одній машині вдається легко впоратися з таким широким спектром завдань? Все це завдяки універсальності, яку забезпечує конструкція та інноваційні рішення, впроваджені брендом New Holland для усієї модельної лінійки комбайнів серії CR.
Більш детально про них розповів продукт-менеджер із самохідної техніки компанії-дилера «Техноторг» Артем Перешеїн, який безпосередньо брав участь у демонстраціях.
– Якщо ми говоримо про всю лінійку комбайнів серії CR, то їх конструкція має однаковий принцип, відрізняючись лише розміром внутрішніх вузлів і агрегатів. Тож основна відмінність – потужність та продуктивність, – розповів представник «Техноторгу».

Артем Перешеїн назвав і прокоментував такі основні особливості комбайнів New Holland CR:
СИСТЕМА ОБМОЛОТУ ТА СЕПАРАЦІЇ З РОТОРАМИ TWIN PITCH ™
– Двороторна система в комбайнах New Holland, порівняно з однороторними, рівномірніше розподіляє масу, забезпечуючи стабільну якість обдування та рівномірне використання решітного стану, оскільки ширина двох роторів у сумі рівномірно перекриває його площу. Це дає можливість значно зменшити втрати за комбайном, а також отримати кращу якість зерна всередині бункера.
Під час деяких демонстрацій ми мали змогу наочно порівняти в роботі наш комбайн із двороторною системою і машини інших не менш відомих брендів – з однороторною та гібридною системами.
На одному з демо, де CR8.90 збирав пшеницю, я ходив по полю, дивився – ми мали 1–2 насінини на відстані 1 м – це за умови, що працював комбайн з великою жаткою, понад 12 м. Це дуже гарний показник. У конкурентів ситуація з цим значно гірша.

СИСТЕМА OPTICLEAN
– Відмінною конструктивною особливістю комбайнів New Holland є універсальна система OptiClean. Система компенсує боковий нахил комбайна до 20 градусів, вирівнюючи при цьому решітний стан і всі основні елементи всередині. З переваг: це мінімізує втрати зерна навіть при зміні кута нахилу машини, ну, і не потребує якогось додаткового обслуговування.
ПОДВІЙНА СИСТЕМА ДОМОЛОТУ
– На комбайнах CR також встановлена подвійна система домолоту, яка розподіляє зернову масу на праву і ліву сторони. Кожен домолот має окремий невеликий барабан, що зменшує навантаження на систему обмолоту та сепарації і забезпечує рівномірний розподіл маси по решітному стану. Це сприяє стабільній роботі комбайна при зміні умов, зменшує травмування та покращує якість обмолоту.
СИСТЕМА INTELLISENSE ™
– Система автоматичного налаштування Intellisense допомагає оператору збирати врожай якісно, мінімізуючи втрати і травмування зерна. Ця система складається з комплексу датчиків і програмного забезпечення, яке забезпечує максимальну ефективність роботи комбайна в різних умовах та з різними культурами.

Оператор може обрати одну з трьох стратегій, а система обере оптимальні налаштування із понад 280 мільйонів різних комбінацій.
Стратегії, які можна обрати:
1. «Максимальна чистота зерна»;
2. «Мінімальні втрати»;
3. «Максимальна продуктивність».
Intellisense автоматично регулює зазори решіт, швидкість вентилятора, ротора та інших компонентів відповідно до умов. Оператор може налаштовувати чутливість датчиків і змінювати стратегію у процесі роботи.
Система стабільно підтримує налаштування незалежно від часу доби чи фізичного стану оператора, коригуючи налаштування навіть у відповідь на зміну вологості в різний час дня.
Цього року ми мали змогу якісно перевірити систему INTELLISENSE на пересушеному ріпаку. Ріпак сам по собі є культурою з підвищеною летючістю через маленькі зернятка, а також має велику кількість важких пожнивних залишків: стручків, стебел тощо. У цьому випадку ми обирали стратегію «мінімальні втрати», і система самостійно обирала налаштування, щоб звести втрати до мінімуму. Виходить, що коли умови стають складнішими і втрати досягають 1%, вона автоматично переналаштовується, щоб забезпечити рівномірний потік маси і якісне збирання.

ПРОСТОТА НАЛАШТУВАНЬ
– Проведення демотуру передбачає постійні переміщення від одного клієнта до іншого й переналаштування параметрів машин відповідно до культури, яку збирають. В таких умовах важливою перевагою є швидке переналаштування комбайнів з культури на культуру. Зазвичай досвідченим фахівцям для цього потрібно не більше ніж 3–3,5 години.
У кожному комбайні є інструкція з експлуатації та таблиця з налаштуваннями для різних культур. Все доволі просто – процес включає налаштування підбарабання, решіт та деяких інших параметрів, і все це робиться без особливих зусиль та з мінімальною кількістю додаткових інструментів.
ЗАПОБІГАННЯ ЗАБИВАННЮ ЖНИВАРКИ
– Система реверсу похилої камери в комбайнах New Holland електрогідравлічна, що відрізняє її від механічних чи гідравлічних рішень у конкурентів. Якщо в жниварку потрапляють сторонні предмети (кукурудзяна маса, грудки землі тощо), оператор не виходить із кабіни, а натискає кнопку «реверс», активуючи гідромотор електричним механізмом. Ця функція дає змогу обертати масу вперед і назад, щоб поступово її вивільнити. Конструкція жниварок New Holland Flex оснащена спеціальним бортиком, який зупиняє надлишки ґрунту на рівні ножів, зменшуючи забивання.
РОБОТА В ТЕМНИЙ ЧАС ДОБИ
– Всі наші комбайни оснащені LED-освітленням. Це значно покращує видимість порівняно з фарами, де встановлено лампи розжарювання. Під час роботи на старіших комбайнах, які мають фари з галогеновими лампами, я відчував, що працюю, наче зі свічкою, тоді як зараз, із LED-освітленням, почуваюсь як на стадіоні. До того ж LED-освітлення споживає менше енергії, що зменшує навантаження і на акумулятор.
Під час цьогорічних демонстрацій ми мали змогу випробувати цю опцію на повну, оскільки в деяких умовах потрібно було працювати аж до сутінків. Скажу так: завдяки LED-освітленню якість роботи взагалі не втратилась – видно майже як удень. Ми навіть між собою жартували, що здалеку здається, наче у полі щось палає – так вже комбайн світиться.

КОМФОРТ КАБІНИ
– Нещодавно ми тестували модель CR 7.90 – тут звукоізоляція на рівні близько 75 дБ – це за умови, що з усіх боків навколо тебе рухаються робочі органи комбайна, які створюють додатковий шум. Це досить непогано, наприклад, як для сучасних легкових автомобілів.
Кабіна комбайна простора – тут із комфортом можуть розміститися двоє людей, навіть огрядних. У комбайні є система клімат-контролю, яка дає можливість обирати комфортну температуру на дисплеї.
Оглядовість кабіни відмінна: я можу контролювати, що відбувається зліва та справа від комбайна, а також попереду: є дзеркала, які регулюються з кабіни: сферичні, звичайні, та ті, які «дивляться» під колеса. Крім цього, стандартно на комбайні встановлено три камери: на вивантажувальному шнеку, позаду та на причепі, завдяки чому оператор може стежити за всіма процесами.
ІНШІ ПЕРЕВАГИ NEW HOLLAND CR
– Крім того, ми намагаємось встановити максимально широкі шини, щоб зменшити ущільнення ґрунту. Комбайни також мають посилену систему транспортування зерна з використанням більш зносостійких матеріалів.
Більшість наразі представлених у нашому асортименті машин оснащена системою автоматичного водіння, яка у комбайнах 2025 модельного року буде в стандартній комплектації, що значно полегшить роботу оператору.

Насамкінець продукт-менеджер із самохідної техніки компанії «Техноторг» відповів на головне запитання: «Чому українським аграріям варто звернути увагу на комбайни двороторної серії CR?»:
– Наші комбайни поєднують переваги барабанно-клавішних та гібридних моделей для якісного збору як дрібнонасіннєвих, так і крупнонасіннєвих культур. Завдяки двороторній системі вони забезпечують рівномірний розподіл та бережливий обмолот. На відміну від класичних комбайнів, наша техніка забезпечує мінімальні втрати зерна і покращену якість обмолоту.
Загалом наші комбайни універсальні й підходять для збору різних культур, завдяки чому аграріям не потрібно мати у своєму технічному арсеналі кілька машин.
З питань придбання сільгосптехніки NEW HOLLAND звертайтесь до найближчого регіонального представництва компанії «Техноторг» або за телефоном гарячої лінії 067 515 67 75








Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів