Які нові комбайни для невеликих господарств доступні на ринку України

2025-07-07 10:50:29 244
Які нові комбайни для невеликих господарств доступні на ринку України

АгроПравда розглянула моделі відомих виробників, розрахованих на роботу у господарствах, площею кілька сотень гектарів.

Далеко не всі фермери, котрі обробляють до 500-600 га, вважають за доцільне мати власні сучасні зернозбиральні комбайни. Дехто цілком нормально обходиться найманою технікою, а хтось «витискає» залишки ресурсу із древніх «Нив» та «Донів».

Але як би там не було, проте навряд чи хтось заперечить, що мати власний сучасний комбайн у господарстві – це завжди зручно і вигідно. Не потрібно ні на кого сподіватися, не треба переживати, що робота зупиниться через серйозну технічну несправність і можна бути впевненими, що врожай буде зібрано швидко і якісно.

Саме тому варто придивитися до зернозбиральних комбайнів меншого сегменту потужності, які забезпечують хороші характеристики продуктивності збирання, оснащені сучасними технологічними рішеннями, мають високу конструктивну надійність, а ще – цілком посильну вартість.

Яскравий приклад – модель New Holland TC5.90 із гідростатичною трансмісією, яка оснащена 241-сильним двигуном та бункером на 6400 л. Цей комбайн може працювати із 6-рядковою кукурудзяною жниваркою, а також із жниваркою для збирання ранніх зернових, шириною від 3,96 до 6,1 м.

New Holland TC5.90 можна замовити на вибір з дво- або трибарабанною системою обмолоту для збирання в будь-яких умовах.

Технології Smart Sieve (автоматичне регулювання роботи решітного стану з компенсацію бокового нахилу комбайна) та Opti-Fan (швидкість роботи вентилятора в залежності від кута нахилу комбайна) дозволяють збільшити продуктивність роботи до 30%.

Варто звернути увагу і на лінійку зернозбиральних комбайнів MF Activa із потужністю двигуна від 176 до 218 кінських сил та із шириною захоплення ріжучого апарату від 4,2 до 6,6 м.

Усі комбайни MF Activa стандартно оснащені гідростатичною трансмісією з 3 швидкостями. Барабан має 600 мм в діаметрі і ширину 1340 мм, а загальна площа сепарації є найбільшою в своєму класі.

Модель MF 7344 стандартно оснащена системою автоматичного регулювання висоти зрізу для збільшення продуктивності на будь-якій поверхні, а опційна система AutoLevel відслідковує контур поверхні землі до 8%.

Своєю чергою зернозбиральний комбайн Case IH Axial Flow 5150 за номінальної потужності 279 к.с. може розвивати короткотермінову потужність до 299 к.с. Тут наявний двошвидкісний гідростатичний привід із двома діапазонами швидкостей.

Обсяг зернового бункера в Case IH Axial Flow 5150 досягає солідних 8810 літрів, а площа очищення – 5,13 м2. Звісна річ, що ці машини оснащені усіма передовими технологіями, притаманними лінійці Axial Flow.

У зернозбиральних комбайнах John Deere серії W застосована класична технологія обмолоту із використанням клавішного соломотряса. Потужність двигуна найменшої моделі серії - W540 становить 260 к.с., а об’єм бункера для зерна – 8000 літрів.

Ефективний великий соломотряс у поєднанні із пальцьовим сепаратором забезпечують максимальну сепарацію і зниження втрат зерна на клавішах, а також краще відокремлення зерна від колосків.

Завдяки високій інерції обертання велика кількість зерна сепарується вже на початковому етапі, що зводить втрати зерна і пошкодження соломи до мінімуму.

Система очищення Dyno-FloTM Plus забезпечує високу чистоту зерна в бункері за мінімальних регулювань у будь-яких робочих умовах.

Варто також звернути увагу на фінські комбайни Sampo-Rosenlew Comia V8 із потужністю двигуна 210 к.с. До речі, тут встановлені надійні економічні двигуни AGCO Power.

Модель має механічну 3-швидкісну трансмісію, барабан із 8 бичами та зерновий бункер на 5400 літрів. Довжина стандартної жниварки становить 5,1 метри.

На ринку також можна знайти інші машини із аналогічними характеристиками, в тому числі вживані, такі як, скажімо, славнозвісний Claas Tucano.

У всякому разі для господарства площею до 1000 гектарів буде дуже не зайвим мати сучасний зернозбиральний комбайн із продуктивністю від 25 до 40 гектарів на день. Адже це забезпечить гарантію того, що врожай буде зібрано вчасно та якісно.

АгроПравда і надалі розповідатиме про наявні на ринку України оптимальні технічні рішення для збирання врожаю.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР