Які бункери-накопичувачі для зерна сьогодні використовуються в Україні

2024-12-23 12:42:10 2079
Які бункери-накопичувачі для зерна сьогодні використовуються в Україні

АгроПравда підібрала найбільш практичні моделі зернових бункерів-перевантажувачів (бункерів-накопичувачів), спроможних підвищити продуктивність збирання врожаю.

Зима у розпалі, та тим не менш, у полі і досі незібраними лишаються доволі значні площі кукурудзи. Причини цього є відомими: нестача комбайнів у господарствах та труднощі із логістикою зерна із поля.

І якщо придбання нового зернозбирального комбайну для більшості фермерів є досить складним у фінансовому плані, то купити значно дешевший польовий бункер для проміжного збирання зерна цілком реально.

А з ним – отримати змогу оптимізувати процес збирання врожаю.

Цікаво, що бункери-перевантажувачі – один із тих видів сільгосптехніки, які успішно виробляються вітчизняними підприємствами та мають достойну якість.

Наприклад, візьмемо до уваги накопичувачі від відомої української компанії Egritech. Це лінійка моделей БНП, місткістю 16, 20, 30 та 40 метрів кубічних. Це виготовлені із міцного металу агрегати із посиленим шасі та гідравлічним дишлом.

Бункери-перевантажувачі зерна Egritech можуть мати пневматичну чи гідравлічну гальмівну систему, регульований козирок шнеку, а у якості опцій – вагову систему із принтером та передачею даних за допомогою телеметрії.

Ключові комплектуючі тут – від відомих виробників з Австрії та Італії.

Добре відомий на ринку завдяки своїм бункерам-накопичувачам і вітчизняний «Завод Кобзаренка». Він пропонує майже десяток моделей, що відрізняються не лише місткістю, але й типом шасі – колісним чи гусеничним, а також іншими характеристиками.

Це моделі ПБН на 9, 16, 20, 30, 40 та 50 кубометрів. Так, перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН–50 являє собою чотирьохвісний агрегат на ресорах, з кузовом конусоподібної форми.

В днищі по всій довжині кузова розміщено шнек, закритий зверху спеціальною заслінкою-шибером для відкривання якої передбачено гідроциліндр. На передній стінці бункера встановлено шарнірно-розкладний шнек, управління яким проводиться за допомогою гідроциліндра, зв’язаного з гідросистемою трактора.

Цікаві рішення пропонує і німецька компанія HAWE, яка спеціалізується не лише на техніці для тваринництва, але й виробляє бункери-накопичувачі, обсягом від 16 до 50 тонн зерна.

Виробник наголошує на тому, що завдяки спеціальним рішенням зерно не травмується під час пересипання. Сам бункер має змінне шасі, що дає змогу використовувати його і у якості причепа.

До речі, можливе і розділення його перегородкою, аби використовувати у полі для одночасного транспортування насіння та міндобрив.

Звісно, що варто звернути увагу і бункери-перевантажувач зерна від ще одного відомого виробника – компанії Annaburger. Це середні за місткістю моделі, розраховані на приймання від 20 до 33 тонн зерна.

Ясна річ, що тут використані найкращі матеріали та технічні рішення, зокрема, додаткові гідромотори для пересипання зерна, точні вагові системи тощо.

Загалом свої ефективні рішення у цьому сегменті може запропонувати вже багато відомих як вітчизняних, так і західних виробників, зокрема, Horsch. Ситуація наразі якісно відрізняється від тієї, що була років 5-6 тому, коли польові накопичувачі для зерна лише починали використовуватися в аграрному секторі України.

Нині загальноприйнятною є показник 25% підвищення продуктивності збирання зерна із бункером. Тобто, великий накопичувач «заміняє» собою кожен четвертий комбайн у полі.

Трактор із накопичувачем просто під’їздять до працюючого комбайна і той висипає у нього зерно без зупинки, продовжуючи далі роботу. Навіть якщо комбайн сам під’їде до бункера на краю поля, це все одно забезпечить певний виграш по часу, якщо у господарстві мало автомобілів-зерновозів.

Єдиний момент, на який слід звернути увагу – перед початком роботи із бункерами-перевантажувачами потрібно чітко розрахувати увесь майбутній робочий процес.

АгроПравда і надалі продовжить знайомити своїх читачів із найбільш практичними рішеннями для збирання і логістики зерна.

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР