Які аграрні причепи виробляють в Україні

2025-05-04 16:29:18 89
Які аграрні причепи виробляють в Україні

АгроПравда розглянула моделі та особливості аграрних причепів, котрі пропонують вітчизняні виробники.

В Україні поки що виробляють далеко не увесь спектр сільгосптехніки, необхідної для роботи у агросекторі за сучасними технологіями. І далеко не уся вітчизняна продукція може конкурувати із західними зразками.

Тим не менш, існують сегменти, у яких справді можна говорити про те, що Made in Ukraine має оптимальне співвідношення ціни та якості. Безумовно, один із них – це аграрні тракторні причепи.

Травень – це саме час для доукомплектування парків агрокомпаній такою технікою. Адже вона є універсальною і дає змогу перевозити широкий спектр матеріалів – зерна, сіна, добрив тощо. Хоча на перший погляд у самій конструкції причепа немає нічого надзвичайного, якість їх виготовлення може мати величезне значення.

Так, майже десятиліття тому в Україні з’явився сучасний виробник причепів компанія Egritech, котра зробила ставку на міцні полегшені моделі, спроможні перевозити більший об’єм сільгосппродукції.  

Наразі ми радимо звернути увагу на дві основні моделі – напівпричіп-самоскид тракторний НПСТ-16 та НПСТ-24. Вантажопідйомність більшої становить гарантованих 24 тонни, а місткість може бути збільшена до 30 м3 завдяки надставним бортам.

Тут наявна ресорна тандемна підвіска, виробництва Італії, а також гідравлічна опора дишла. Взагалі тут розумно використані елементи конструкції західного виробництва, наприклад, гідроциліндр, проте водночас причепи-самоскиди Egritech без проблем потрапляють під програму компенсації вартості придбання на 25%.

У конструкції НПСТ передбачена заднє вивантаження, а в разі потреби їх можна оснастити шнеком для заправки сівалок насінням чи добривами.

Справжнім лідером у даному сегменті в Україні справедливо вважається «Завод Кобзаренка», котрий представляє десятки моделей спеціальних аграрних причепів під будь-які потреби замовника.

По-перше це тракторні причепи ТСП класичного компонування, а також напівпричепи спроможні транспортувати від 6 до 30 тонн корисного навантаження. Тут встановлена ціла низка компонентів від відомих західних виробників, є зручне електро- та гідро управління, наявні додаткові практичні «дрібнички» на кшталт ременів для картоплі.

По-друге, це така оригінальна розробка від «Заводу Кобзаренка» як універсальні зсувні напівпричепи «Атлант», здатні поєднувати завдяки своїй конструкції відразу 4-5 ріхних функцій.

Це звичайний причеп, перевантажувальний бункер-накопичувач, розкидач органічних добрив і перевантажувач буряків.

Цікаве рішення пропонує і компанія «Патрон-Авто». Це причіп PA-woodchip 30-2, основним завданням якого є перевезення деревної щепи.

Але також даний автопоїзд може використовуватися і для перевезення інших низькощільних сипких матеріалів, таких як керамзит, торф, грунт, солома, макулатура, товари промислової сировини, сільгосппродукції.

Ця модель здатна перевозити до 27 тонн корисного вантажу і оснащена комплектуючими відомих європейських виробників, в тому числі електропневматичним управлінням гальмами причепа та анти блокувальною системою.

Усі металеві поверхні напівпричепа перед фарбуванням піддаються піскоструменевій або дробоструменевій обробці.

Відзначимо також і самоскидний причіп-зерновоз харківського виробництва DL-ПС1020. Модель оснащена ресорною підвіскою та барабанними гальмами, які забезпечують стабільність і повний контроль над причепом навіть на високій швидкості.

Місткість кузова тут досягає майже 21 м3, а вантажопідйомність становить понад 10 тонн.

Загалом тракторні причепи різної місткості, ступеню якості виготовлення та цінової категорії виготовляє, мабуть, до двох десятків виробників в Україні. Це можуть бути як зовсім невеличкі моделі, вантажопідйомністю буквально 2 тонни, так і справжні гіганти, здатні перевозити до 30 тонн вантажу.

Але, щиро кажучи, як і у випадку із тракторами вітчизняного виробництва, дуже непросто швидко знайти більш-менш докладну інформацію про продукцію виробників аграрних причепів. Таке враження, що це питання хвилює лишень керівництво великих підприємств.

Натомість не поодинокими є випадки, коли інформація про власне виробництво аграрних та інших видів причепів у маловідомих компаній виглядає таким чином: «голе» фото низької якості самого причепа без вказання жодних технічних характеристик. Мовляв, телефонуйте самі і допитуйтеся…

Дуже шкода, адже через таку неувагу до елементарної промоції своєї продукції деякі українські виробники втрачають потенційних клієнтів-фермерів.

АгроПравда і надалі буде вас знайомити із аграрною та спеціальною технікою вітчизняного виробництва.

 

 

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР