KWS демонструє значне зростання у першому кварталі

2022-12-20 16:10:13 1573
KWS демонструє значне зростання у першому кварталі

«Завдяки вдалим продажам зернових та ріпаку компанія KWS стрімко розпочала новий фінансовий рік», — прокоментувала Єва Кінле, фінансовий директор компанії KWS.

«Попит на насіння сільськогосподарських культур продовжує розвиватися з огляду на сприятливі ринкові ціни на сільськогосподарську продукцію. Ми сподіваємось, що така тенденція триватиме і надалі, і очікуємо, що зростання буде більшим, ніж початково прогнозувалося на поточний фінансовий рік. У той же час ми продовжуємо спостерігати помітні збільшення витрат у нинішніх умовах інфляції, що частково компенсується вищою ціною продажу».

За перші три місяці 2022/2023 фінансового року обороти групи компаній KWS зросли приблизно на 21% та становлять 266,3 (220,8) млн євро. Зростання стало можливим завдяки, зокрема, значному розширенню напрямку зернових культур в Європі. Загалом коливання курсу валют мали незначний вплив на обороти. Ключові показники операційного прибутку Групи компаній KWS загалом негативні в першому кварталі, але покращилися порівняно з минулим роком. Показник EBITDA сягнув -7,1 (-19,7) млн євро, а показник EBIT становить -33,1 (-42,1) млн євро. Значне збільшення валового прибутку було частково вирівняно запланованими вищими витратами на науково-дослідну роботу, збут та адміністративні витрати. Фінансовий результат знизився до -29,8 (-17,2) млн євро, частково через вищі витрати на виплату відсотків у Бразилії та Туреччині. Прибуток після сплати податків становив -46,2 (-43,3) млн євро або -1,40 (-1,31) євро на акцію. Потік вільних грошових коштів покращився до -72,0 (-105,7) млн євро, в основному за рахунок авансових платежів за поставки насіння на майбутній сезон продажів.

У першому кварталі 2022/2023 року обороти у підрозділі кукурудзи – переважно через підвищення цін в Аргентині – зросли приблизно на 15% до 82,1 (71,2) млн євро. У регіонах Європи та Північної Америки через сезонні причини значних оборотів у звітному кварталі не відбулося. Оскільки основна частина річних чистих обсягів продажів у підрозділі починається не раніше третього кварталу (з січня до березня), прибуток підрозділу знову був від’ємним, як і зазвичай у цьому звітному кварталі, у тому числі і через зростання витрат внаслідок інфляції, і становив загалом -46,5 (-40,1) млн євро.

У підрозділі цукрових буряків, який у першому кварталі через сезонні причини демонструє лише низькі чисті продажі, обороти у звітному кварталі зросли до 20,1 (18,3) млн євро переважно через зростання у Північній Америці та Східній Європі. Прибуток підрозділу становив -34,4 (-32,4) млн євро, що дещо нижче за рівень попереднього року. На прибуток негативно вплинули наслідки гіперінфляції у Туреччині.

Обороти у підрозділі зернових у звітному кварталі різко зросли до 155,7 (121,2) мільйонів євро, тобто приблизно на 28%. Таке сильне зростання знову відбулося завдяки продажам насіння жита і олійного ріпаку, які зросли на 27% і 26% відповідно. Різке збільшення продажів насіння жита було пов’язано зі зростанням попиту та вищими цінами, а також сезонним впливом (зокрема, більш раннім початком продажів у Німеччині порівняно з тим же періодом попереднього року). Портфоліо гібридів насіння олійного ріпаку продемонструвало значне зростання (через фактори, пов’язані з об’ємами і ціною), зокрема у Франції. Порадували також обороти насіння пшениці та ячменю. У підрозділі зернових також відзначаються високі темпи зростання, завдяки проміжним культурам та органічному насінню – це сфери із дуже перспективним майбутнім. Завдяки своєму значному портфоліо KWS, як одна з провідних селекційних компаній Європи, має гарну можливість скористатися перевагами переходу до більш сталого ведення сільського господарства. Враховуючи значне зростання оборотів і покращений асортимент продукції, у цьому напрямку спостерігається надпропорційне збільшення доходу до 62,3 (43,1) мільйона євро.

Чисті продажі у підрозділі овочів зросли приблизно на 8% до 10,9 (10,2) млн євро, переважно завдяки збільшенню продажів насіння шпинату в Азії. Дохід напрямку покращився до -2,6 (-4,5) мільйонів євро завдяки меншому ефекту від розподілу купівельної ціни. Без урахування цих ефектів дохід напрямку склав -0,2 (0,4) мільйона євро. У дохід напрямку також включено витрати на науково-дослідну роботу у розмірі 3,2 (2,0) мільйона євро, спрямовані на довгострокове запровадження селекції овочів у KWS.

Обороти корпоративного підрозділу становили 1,5 (2,3) мільйони євро. Основним їхнім джерелом були переважно господарства компанії KWS. У корпоративному підрозділі відображаються усі міжгалузеві витрати на центральні функції Групи компаній KWS, а також витрати на дослідження, через що фінансовий результат напрямку зазвичай є від’ємним. Прибуток підрозділу склав -30,7 млн євро, що нижче показника попереднього року (–25,2 млн євро), зокрема через збільшення витрат на науково-дослідну роботу.

Виконавча рада очікує, що Група компаній KWS досягне зростання оборотів (на порівняльній основі, без урахування впливу валютних коливань і портфоліо) на 10–12% (у попередньому періоді: 7-9%) у 2022/2023 фінансовому році завдяки позитивному розвитку бізнесу за перші три місяці. Очікується, що маржа EBIT становитиме від 10% до 11%, а квота на науково-дослідну роботу – у діапазоні від 18 до 20%. Для напрямків продукції KWS попередні прогнози залишаються незмінними, очікується значне зростання продажів (на порівнянній основі) та маржа EBIT на рівні попереднього року.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР