Які нові цікаві сорти і гібриди озимого ячменю варто посіяти восени



АгроПравда зробила добірку новинок селекції озимого ячменю, які добре себе зарекомендували в Україні.
У провідних агрокомпаніях України цьогоріч дуже непогано показав себе озимий ячмінь. Доводилося вже чути про врожайність на рівні 7,5-8 тонн і навіть трохи вищу.
Істотна частка успіху у даному разі полягає не лише у погодних умовах та агрономічній майстерності, але й у грамотному виборі генетики для вирощування. Якісна селекція завжди себе покаже і тим більш цікавими для нас є новинки.
Наприклад, варто звернути увагу на надзвичайно посухо- та холодостійкий гібрид озимого ячменю компанії «Сингента» - СИ Комет. Цей середньоранній гібрид було представлено в Україні років зо три тому і він призначений для вирощування фуражного зерна.
Відзначимо дуже високий коефіцієнт кущення, велику кількість зерен у колосі та більшу кількість стебел на рослині. Цікаво, що СИ Комет можна висівати на 10-14 днів раніше, аніж сортовий ячмінь, а рекомендована норма висіву становить від 1,8 до 2,2 млн/га.
Обов’язково слід згадати і про новий сорт озимого ячменю Люсьєн від компанії ЗААТЕН Уніон, наділений генами стійкості проти патогенів – борошнистої роси, бурої іржі, гельмінтоспоріозу, сажки тощо. Відзначимо також це унікальний сорт ячменю у плані стійкості до вилягання.
За нормальних погодних умов та грамотної технології вирощування Люсьєн здатен «насипати» за 90 ц/га. Втім, він не спасує і за несприятливих умов вегетації, оскільки має 9 балів за шкалою посухостійкості та 8 балів – холодостійкості.
Рекомендована густота висіву цього сорту становить 3-3,5 млн/га. Він має відмінне кущення та потужний старт кореневої системи.
Ще один цікавий сорт озимого ячменю представляє компанія DSV. В геномі сорту Парадіс селекціонери поєднали генетичну стійкість до вірусу жовтої карликовості ячменю (BYDV) та вірусу жовтої мозаїки ячменю (BaYMV).
Це стійкий до вилягання, посушливих умов вегетації та холодів сорт, котрий має солідний потенціал врожайності. Цьому сприяє і генетично запрограмована стійкість до найбільш поширених захворювань ячменю на рівні від 7 до 9 балів за 10-бальною шкалою.
Згадаємо також і про новий висококласний сорт шестирядного озимого ячменю Кайлін німецької селекції Saatzbeht Streng GmbH&Co.KG. Цей сорт інтенсивного типу характеризується високою стабільною врожайністю, навіть у екстремальних кліматичних умовах.
Кайлін відзначається відмінною стійкістю до вилягання, посухи і морозів, а також до борошнистої роси, бурої іржі і внутрішньостеблових шкідників. Його потенціал врожайності досягає вражаючих 100 ц/га.
Додамо, що в отриманні високої врожайності озимого ячменю та належної якості зерна дуже суттєву роль відіграє грамотна технологія вирощування. Існують ключові моменти, на яких у жодному разі не можна намагатися заощадити.
Скажімо, варто використовувати лише найкращі інноваційні фунгіцидні протруйники для насіння. Вони не лише захищають сходи рослин від хвороб, але ще й забезпечують додатковий фізіологічний ефект. Завдяки цьому можна підвищити фінальну врожайність від 3 до 7 центнерів на 1 гектарі.
АгроПравда і надалі розповідатиме про найцікавіші нові гібриди і сорти сільгоспкультур, що вирощуються в Україні.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів