Як аграрії розміновують свої поля. Відео



Ми вже не раз розповідали про те, що запрацювала державна програма по розмінуванню пріоритетних (=аграрних) земель. Працюють і люди і техніка. Але ж всіх на всіх не вистачає, і аграрії намагаються розміновувати навіть самостійно. Розглянемо кілька прикладів.
Нагадаємо, в Україні зараз заміновано 470 тис. га земель сільськогосподарського призначення. Наразі обстежено лише 17,5 % замінованих територій, з них 57 тис. га - сільськогосподарського призначення.
Тож у Кривому Розі на Дніпропетровщині на основі екскаватора Hitachi місцеве підприємство створило розміновувальний трал. Днями відбулося польове випробування агрегату з використанням реальних боєприпасів.

Конструкція тралу дозволяє знешкоджувати протитанкові міни навіть на значній глибині. А те, що трал розміщений на значній відстані від броньованої кабіни – підвищує безпеку.
Швидкість роботи агрегату 1-2 км за годину.


Розробники зараз очікують на сертифікацію, аби вже можна було розпочати роботу.
Інший агрегат створили для фермерів у Лебʼяжому Харківської області.


На тракторі встановлений автопілот — полем він їде без водія. Дистанційно керує трактором механізатор за допомогою пульта та монітору. Зв'язок здійснюється через антени, радіус дії — до 2 кілометрів.



Спереду трактора К-700 – коток вагою 5 тонн.
Ще один проєкт: аграрій з села Граково з Харківщини Олександр Кривцун переобладнав трактор для безпечних робіт у полях – пише suspilne.media. З боків трактор зміцнили металом з російської піхотної машини та дерев'яними брусами і встановили радіокерування.

Механізатор у момент керування перебуває в ковші навантажувача, коли зв'язок із трактором погіршується, його підіймають у ковші на висоту.


Обладнати радіокеруванням трактор Т-150, якому понад 30 років, коштувало близько мільйона гривень.
«У саперів зараз завдання розмінувати лінії електропередач і газопроводи населенню. Вони не встигають, ще й ми просимо допомоги. Тому вирішили щось зробити, щоб вийти в поле й самим розмінувати», — каже Олександр Кривцун.
Зазначимо, самостійне розміновування полів вкрай небезпечне. І ряд експертів висловлює думку про те, що краще все ж дочекатися саперів, ніж розміновувати «колхозними» методами.






Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів