Передпосівні компактори на ринку України



АгроПравда підібрала ефективні рішення у сегменті передпосівних компакторів під різні потреби та бюджети
Сьогодні агрегати для комбінованого передпосівного обробітку грунту є майже у кожному господарстві. Їх застосування дає змогу скоротити кількість проходів техніки по полю і заразом – зберегти дорогоцінну вологу.
Одним із найбільш поширених різновидів такої техніки є компактори. Це агрегати, які раніше асоціювалися майже винятково із брендами Lemken та Bednar, проте сьогодні є в арсеналі багатьох виробників, в тому числі вітчизняних.
От якраз і почнемо із цих двох виробників, оскільки саме вони задають тренд на ринку. Так, компанія Lemken пропонує свою унікальну розробку – потужну систему System-Kompaktor, призначену для того, щоб отримати дрібногрудкуватий, однорідний за глибиною та добре ущільнений посівний горизонт.
Для оптимального подрібнення та зворотного ущільнення посівного ложа система оснащується широкою комбінацією робочих органів та котків. Це різні типи зубів і лап, планчасті і подрібнюючі котки тощо.
Простіше кажучи, це справді універсальне та ефективне рішення від Lemken із робочою шириною від 3 до 6 метрів. Додамо, що System-Kompaktor можна дообладнати пневматичною сівалкою Solitair 9, а отже, зробити все навесні чи восени за один прохід.
Дуже хороший варіант пропонує і чеська компанія Bednar.
Це передпосівні компактори лінійки Swifter із робочою шириною до 18 метрів. Тут так само можна обирати різні види робочих органів та котків, підбираючи оптимальний варіант під різні культури та умови роботи. Відзначимо незалежне кріплення пружинних секцій, яке сприяє точному копіюванню грунту.
Як стверджує виробник, таким чином можна виконати за один прохід до 8 видів різних польових операцій. Залежно від ширини захвату, компактори Swifter пропонуються у навісному, напівнавісному та причіпному виконанні.
Як ми вже згадували, виробництво власних моделей передпосівних компакторів освоїли чимало вітчизняних виробників сільгосптехніки. Наприклад, на ринку можна знайти агрегат «Акрон», котрий виготовляють у Кропивницькому. Виробник позиціонує його як розробку, спеціально створену для роботи із врахуванням особливостей українських грунтів.
Лінійка компакторів «Акрон» включає моделі, шириною від 4 до 12 метрів. Тут встановлені стрілчасті лапи, шириною 31 см та важкі дворядні чавунні котки із функцією самоочищення.
Агрегат може працювати на глибину до 12 см і на швидкості до 16 м/год, забезпечуючи хорошу продуктивність роботи.
Власну версію передпосівного компактора пропонує ще одне підприємство із Кропивницького – компанія Harvest. Це вже досить добре відомі агрегати Tellus Pro, оснащені стрілчастими лапами та гідравлічно складаною рамою.
Компактори Tellus Pro пропонуються із робочою шириною 4 та 6 метрів, оптимально підходячи під трактори, які використовуються у невеликих та середніх господарствах. Дуже непогане і відносно недороге рішення для підготовки поля до сівби за один прохід.
Вельми полюбляють створювати цікаві ґрунтообробні агрегати і в компанії «Агрокалина». Є у них і компактори із відповідною назвою Kompakt.
Це агрегати, оснащені знову ж таки стрілчастими лапами, а також планчастими і кільчасто-шпоровими котками. Робоча ширина Kompakt може становити від 3 до 9 метрів, причому для агрегатування із найбільшою 9-метровою модифікацією необхідний трактор, потужністю 340 к.с.
Загалом передпосівні компактори класичного компонування, якщо не брати до уваги лідерів сегменту – компанії Lemken та Bednar, найбільше пропонують якраз українські виробники. Пояснення цього є доволі простим – вітчизняний фермер гостро потребує агрегатів, спроможних заощадити йому пальне і водночас зберегти ті крихти вологи, які є у грунті навесні.
Звісна річ, якщо у господарства є кошти, то оптимальним варіантом стане придбання німецького чи чеського компактора, або ж близького за функціоналом агрегату інших відомих західних виробників.
З іншого боку, українські виробники ґрунтообробної техніки дуже прогресували впродовж останніх років, і сьогодні спокійно можна обрати надійний вітчизняний компактор.
Назагал із реальними можливостями таких агрегатів краще спочатку ознайомитися на полях тих господарств, де вони вже працюють не один рік. А після цього – провести фінальне тестування у себе на полях.
АгроПравда і надалі продовжить вас знайомити із найцікавішими рішеннями у сегменті обробітку грунту.







Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів