Весняна посівна-2025. Як аграріям максимально використати наявні можливості



Сприятливі погодні умови відкривають додаткові можливості для аграріїв, проте водночас вимагають ретельного підходу до захисту культур від хвороб і шкідників
Незважаючи на численні виклики, з якими продовжують стикатися українські фермери через війну та економічний тиск, польовий сезон 2025 року обіцяє сприятливі погодні умови та потенціал для отримання високих врожаїв. Однак реалізація цього потенціалу залежатиме від ретельного дотримання агрономічних технологій та прискіпливого підходу до захисту рослин.

Минула зима була однією з найбільш посушливих за останні десятиліття – наш аналіз по чотирьом полям, розміщеним в різних точках України, а саме в Вінницькій, Київській, Львівській та Донецькій областях показує кількість опадів протягом зимових місяців не вищу за 37 мм. Але сама зима була доволі м`якою і озимі культури могли навіть продовжувати свою вегетацію. Весна ж цьогоріч взагалі почалася доволі сприятливо для рослин: протягом березня та на початку квітня ми спостерігали опади, які необхідні для розвитку озимини та дозволяють накопичити в землі вологу, необхідну для вирощування ярих культур. Водночас наростання температур було не таким стрімким, як минулого року, коли вітри з Сахари спричинили надмірне потепління і, як наслідок, швидку вегетацію всіх рослин. Навіть більше – перша половина квітня відзначилася приморозками, які уповільнили вегетацію рослин. Тож у фермерів є час ухвалити рішення стосовно захисту рослин, правильно і вчасно обробити посіви необхідними препаратами. І це спонукає інвестувати в якісні засоби захисту рослин та передові технології, адже погодні умови дають підстави розраховувати на якісні результати та віддачу від вкладених коштів.

Але, обираючи весняний захист, агрономи мають зберігати пильність. Зокрема, сприятлива для озимини погода провокує збільшення популяції бур`янів, від яких потерпатимуть посіви вже навесні. Обробіток полів під час першого виявлення проблеми дозволить використати меншу кількість препаратів та отримати результат, не створюючи зайвого навантаження на довкілля. Такий ефект дає, наприклад, гербіцид від Corteva Agriscience Лортама® на основі інноваційної молекули Rinskor™ active для контролю основних злакових та однорічних дводольних видів бур’янів у посівах кукурудзи. Це потужне антирезистентне рішення, абсолютно безпечне для наступних культур без обмежень у сівозміні. Препарат має стабільно високу ефективність при кожному застосуванні за різних кліматичних умов.
Прохолодний квітень, даючи фермерам простір для маневрів з рішеннями, водночас може спричинити розвиток хвороб рослин і тому я раджу не нехтувати фунгіцидним захистом, який, за даними багаторічних дослідів, які Corteva проводила в тому числі і в Україні, дозволяє забезпечити збереження понад 20% врожаю. Наприклад, варто звернути увагу на нові фунгіциди від Corteva – Вербен®, створений на основі проквіназиду та протіоконазолу, що забезпечує контроль основних хвороб зернових колосових культур, та Віован® на основі пікоксистробіну та протіоконазолу, який забезпечує ефективний контроль широкого спектра основних хвороб олійних та зернових культур.
Плануючи польові операції навесні, варто звернути увагу й на біологічні препарати, які м`яко допомагають рослинам краще засвоювати поживні речовини, ефективніше використовувати воду, підвищувати ефективність фотосинтезу, прискорювати ріст рослин та бути більш стійкими до мінливих та стресових умов середовища. Наприклад, це оптимізатор поживних речовин Блу™ N, який допомагає оптимізувати азотне живлення, і новий продукт цього сезону – регулятор росту Stimulate™, який допомагає фермерам розкрити потенціал сільськогосподарських культур для підвищення продуктивності та прибутковості. В умовах різких температурних перепадів така підтримка дозволить покращити здоров`я рослин та врожайність польових культур, про що свідчать дослідження Corteva.

Важливо розуміти, що навіть за сприятливих погодних умов успіх у полі напряму залежить від зважених рішень, прийнятих вчасно. Правильний вибір засобів захисту рослин, грамотне поєднання традиційних та інноваційних підходів до догляду за культурами дозволять мінімізувати ризики та підвищити ефективність господарювання. Сьогодні аграрії працюють у винятково складних умовах – крім кліматичних викликів, перед ними стоять проблеми воєнного часу: нестача ресурсів, логістичні труднощі, дефіцит робочої сили. Однак українські фермери вже не раз довели свою здатність адаптуватися до будь-яких обставин. Головне – мати під рукою перевірені рішення та підтримку експертів, які допоможуть зробити правильний вибір у потрібний момент.







Популярні товари
Поиск техники и химикатов Поиск
Акції дилерів