Топ-10 законопроектів, прийняття яких очікують аграрії

2022-01-24 15:39:23 1255
Топ-10 законопроектів, прийняття яких очікують аграрії

Цього тижня (25 січня) розпочнуться перші пленарні засідання Верховної ради України в 2022 році. Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» підготувала ключові аграрні законопроекти, розгляд та схвалення яких на поточний рік є важливим для ефективної роботи агросектору України.

Мова йде про:

Законопроект №6070-1 щодо врегулювання питання з ввезенням нових моделей тракторів, який покликаний вирішити проблемні питання з отримання сертифікатів затвердження та можливості оновлення Технічних регламентів в рамках спільної роботи з Мінагрополітики.

Законопроект №3680-д щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння.  Документ має на меті усунути ряд положень, які ускладнюють проходження експертизи нових сортів рослин та їх державної реєстрації в Україні, що в результаті призводить до складного та довготривалого у часі процесу набуття прав на сорт, найшвидшого введення в обіг та доступу аграріїв до найновіших сортів/гібридів.

Законопроект №4601 щодо посилення відповідальність осіб за порушення законодавства у сфері захисту рослин, у тому числі в частині застосування засобів захисту рослин, їх виготовлення, придбання, зберігання, транспортування з метою збуту та/або збут фальсифікованих засобів захисту рослин, шляхом збільшення розмірів штрафів та строків позбавлення волі з урахуванням ступеню та характеру суспільної небезпеки таких порушень.

Законопроект №3716 щодо удосконалення законодавчого врегулювання у сфері безпілотних повітряних суден цивільної авіації.  Він забезпечує регулювання використання безпілотників (дронів) і зміни щодо їх реєстрації, а також вноситься поняття «дистанційний пілот». Даний законопроєкт прямо зачіпає роботу агропідприємств, оскільки зростає використання безпілотників для виконання різних операцій в агросфері.

Законопроект №6199 щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки. Документ покликаний врегулювати частину проблемних питань щодо ринку землі, а саме виправляє деякі неточності і складності при проведенні договорів купівлі-продажу земель с/г призначення.

Законопроект №5438-1 про консолідацію земель.  Суть законопроєкту полягає у впорядкуванні земельних ділянок та прав користування ними з метою формування цілісного масиву для раціонального обробітку земель та вирощування с/г продукції.

Законопроект №5202-д про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель. Метою законопроекту є збільшення площі зрошуваних земель та обсягів вирощеної с/г продукції. Документ містить законодавчу база для створення неприбуткових організацій водокористувачів. Це об'єднання фермерів, які будуть здійснювати управління внутрішньогосподарськими меліоративними системами, а також за власний кошт будуть ремонтувати, модернізувати та будувати нові зрошувальні системи, самостійно встановлюватимуть графік та об’єми подачі води на зрошення, та тарифи за послуги зрошення.

Законопроект №6289 щодо розширення прав постійних користувачів земельних ділянок. Основна мета законопроекту - уникнути зловживань та врегулювати можливості прозорої передачі в оренду державних с/г земель постійними користувачами, а  також право користувачів приватного сектору на викуп таких земель або користування ними на праві оренди. 

Законопроект №6222 щодо виправлення законодавчих колізій під час здійснення габаритно-вагового контролю на дорогах і встановлення однакового та справедливого підходу у притягненні до відповідальності учасників перевезення.

Законопроект №4558 щодо правового регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами, наближення законодавства України до законодавства ЄС, усунення дублювання повноважень та надмірного державного регулювання та посилення боротьби із фальсифікованими пестицидами і агрохімікатами.  

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР