Реєстрація цін при купівлі-продажу землі буде обов’язковою

2021-11-11 10:00:12 1210
Реєстрація цін при купівлі-продажу землі буде обов’язковою

Протягом перших трьох місяців ринку землі були видані кредити під заставу 584 гектарів землі сільськогосподарського призначення.

Про це розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Дзьоба під час онлайн-презентації щомісячного  інформаційно-аналітичного бюлетеня "Огляд стану земельних відносин в Україні".

«Усе більше банків надають споживче кредитування під заставу землі, оскільки вона є ідеальною «твердою» заставою. Протягом перших трьох місяців ринку землі були видані кредити під заставу 584 гектарів землі с/г призначення. У цілому кількість наданих таких кредитів зросла на 11,4%. На сьогодні їх надають вже 5 банків. Загальний обсяг кредитів становить 56 млн грн», - зазначив Тарас Дзьоба.

Він додав, що суттєва частина виданих кредитів – це довгострокові кредити. 41% від обсягу кредитів, виданих у вересні, були видані на термін понад 5 років.

«Головний фактор, що впливає на кредитування – наявні обмеження на ринку, в тому числі відсутність юридичних осіб, що знижує ліквідність ділянок.  Ми зможемо очікувати підвищення темпів кредитування через ухвалення Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві» та створення цього фонду. Власне, ми очікуємо кращого доступу до фінансування для малих сільгоспвиробників та збільшення кількості довгострокових кредитів терміном до 10 років», - підкреслив заступник міністра.

Тарас Дзьоба також розповів про те, що зараз триває робота над вдосконаленням ведення Державного реєстру речових прав. Мінагрополітики спільно з Міністерством юстиції вже підготували зміни до відповідної постанови.

«За підсумками 4 місяців ринку землі лише для 55% укладених угод купівлі-продажу були зареєстровані ціни. Найнижчий відсоток зареєстрованих цін у Закарпатській області – лише для 21% угод. Абсолютним лідером є Хмельницька область, там ціни зазначені для 76% угод. Зміни, які ми хочемо внести, спрямовані передусім на те, щоб вирівняти цю проблему. Відповідно реєстрація цін при проведенні операції купівлі-продажу земельної ділянки буде обов’язковою», - сказав Тарас Дзьоба.

Що стосується діапазону середньої вартості землі за останні 4 місяці, то як показують розрахунки Київської школи економіки, вона становить 31-34 тисячі гривень за гектар, що відповідає розрахункам KSE грудня 2019 року. «Є дві області-лідери, де ціни на товарну землю є найвищими. Це Київська та Львівська область. У ТОП-5 областей з найдорожчою землею увійшли також Івано-Франківська, Чернівецька та Полтавська області”, - зазначив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Роман Нейтер.

Заступник голови Держгеокадастру, Анатолій Мірошниченко наголосив, що ринок землі с/г призначення подолав дві психологічні позначки: 2000 га с/г землі відчужено, всього маємо 40 000 правочинів.

«Тенденція на ринку стабільна, цифри планомірно ростуть. Разом із Мінагрополітики ми вийшли на фінішну пряму щодо автоматичного визначення оцінки вартості землі, аби в нас не було збоїв в цьому питанні і оціночна вартість не брала гору над ринковою», - зауважив Анатолій Мірошниченко.

Напомним, продать или найти новую или б/у технику вы можете в нашем разделе «Продажа техники».

А чтобы ничего не пропустить – подписывайтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А также – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР