Як вберегтися від аграрного рейдерства

2022-02-26 11:30:37 2461
Як вберегтися від аграрного рейдерства

Найкраща профілактика від рейдерства — це правильно оформлені документи та фізичний захист господарства.

Про це йшлося під час онлайн-семінару для фермерів «Захист власності та протидія аграрному рейдерству», організованому Мінагрополітики, Укрдержфондом, Всеукраїнським Конгресом Фермерів та Громадською антирейдерською платформою за підтримки Програми USAID АГРО.

Зараз рейдерство можна класифікувати за такими ознаками: фізичне (коли прийшли і щось розвалили) та документальне (коли втрати йдуть на правовому оформлені). На цьому наголошують правознавці Інна Бернацька, Віце-президент Нотаріальної палати України та Андрій Наход, адвокат, спеціаліст з протидії рейдерству. 

«Щоб уникнути 99% рейдерства, слід чітко оформити документацію та свою власність. За останні роки було багато чого зроблено, щоб зменшити аграрне рейдерство: оновлене законодавство, відкрито ринок сільгоспземель, запущено прозорі земельні аукціони. Білі плями поки є в комунальних землях, переданих громадам», - зазначає перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Можливе рейдерство земельної ділянки починається з договору оренди. Важливо мати оригінали таких договорів, підписані належними особами. Також слід перевірити інші документи: довіреності, заповіти, розписки, іпотечні договори, попередні договори та паспорти. 

Статути агрогосподарств — один з елементів захисту від рейдерства. На жаль, дуже багато статутів не відповідають закону про фермерське господарство, містять застарілі положення і навіть цілі абзаци статутів інших правових форм. В статутах слід ретельно пропрацювати розділи про спадкування, адже без цього спадкування буде відбуватись у судовому порядку і цим можуть скористатись зловмисники. Власним досвідом поділився голова Всеукраїнського Конгресу Фермерів, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник:

«Ми мали справу з відвертим криміналом і убивствами фермерів. Йдеться про події на Дніпропетровщині кількарічної давнини. Тоді областю прокотилась хвиля загадкових вбивств фермерів, які перед смертю за дивних обставин  передавали комусь господарства.  Ці злочини не розслідувались.  Тільки розголос і публічний тиск зрушили справи з мертвої точки. Життя не повернеш, але самі господарства передали назад спадкоємцям. По деяким, правда, ще тривають суди. Але обʼєднана фермерська спільнота, розголос і громадськість — дієві. А ВКФ, як фермерське обʼєднання, захищало аграріїв і далі відстоює фермерські інтереси».  

Нагадуємо про телефон гарячої лінії Громадської антирейдерської платформи, куди можна зателефонувати у випадку рейдерства в агросфері - 044 585 90 10.  

Відео семінару за посиланням.

Нагадаємо, продати або знайти нову або б/в техніку ви можете у нашому розділі «Продаж техніки».

А щоб нічого не пропустити – підписуйтесь на наш канал в Telegram, Instagram, и Facebook! А також – на наш канал YouTube: https://www.youtube.com/user/agropravda/videos

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР