Як виживають лікарні під час вимкнення електрики. Досвід м. Прилуки

2024-07-15 17:21:58 1996
Як виживають лікарні під час вимкнення електрики. Досвід м. Прилуки

Прилуцька центральна районна лікарня отримала потужний дизельний електрогенератор AGCO POWER AG110 від корпорації AGCO. Його привезли і встановили спеціалісти «АБА «АСТРА»

Старовинне мальовниче місто Прилуки на Чернігівщині відомо своїми церквами і промисловими підприємствами. Центр міста міг би стати туристичною перлиною, бо тут збереглося багато будинків XVII та XIX століть, але цього разу «АгроПравда» завітала не роздивлятися архітектуру, а дізнатися стан справ у Прилуцької центральної районної лікарні.

Сучасний стан лікарні

Комплекс одноповерхових будівель – це і є корпуси лікарні і її відділення. Побудований цей заклад ще у 1963 році і зараз розрахований на 180 ліжок. До реформи децентралізації лікарня  обслуговувала 5 навколишніх районів, а зараз формально один – Прилуцький. Проте допомогу пацієнтам тут продовжують надавати і мешканцям з інших громад, бо у них власних лікарень так і не з’явилося. Але утримує цю лікарню тільки Прилуцька районна рада.

Поліклініка при лікарні щоденно обслуговує 500 відвідувачів, то ж роботи менше у лікарів не стало. Проте, за медичною реформою, тепер лікарня повністю перейшла на самоокупність. Лікарі більше не мають фіксованого бюджету, а за кожного пацієнта держава сплачує лише погоджену вартість, то ж виживати і якось розвиватися допомагають лише благодійники.

Життя без мережевої електрики

Саме благодійники рік тому допомогли Прилуцькій центральній районній лікарні отримати потужний дизельний електрогенератор AGCO POWER AG110 від корпорації AGCO. Його привезли і встановили спеціалісти «АБА «АСТРА», і вони ж взяли його на повне обслуговування.

Як розповів «АгроПравді» генеральний директор (зараз після реформи саме таку посаду має головний лікар) «Прилуцької Центральної районної  лікарні» Володимир Колейко: «Цей генератор нас просто врятував. Він має потужність 100 Квт, і це дає змогу забезпечити електроенергією всі відділення, операційні, рентген-кабінет, апарати штучного дихання тощо. Єдине, що поки ми не приєднали поліклініку до нього, бо треба переробити електромережі. Але згодом, і поліклініка теж буде зі світлом від цього генератора.

Я навіть не уявляю, як би ми працювали без автономного генератора. Для прикладу, вчора у нас централізована електроенергія була лише 2 години. А всю решту часу ми працювали виключно від генератора.

Завдяки системі AVR генератор сам запускається при зникненні напруги, це дає змогу лікарям спокійно завершити операції. Скільки людських життів вже врятував цей AGCO POWER – важко навіть порахувати. Бо до нас потрапляють і після ДТП, і в нашій області були бойові дії у 2022 році і залишилися багато мін. І є й термінові і планові складні операції. Наприклад, завдяки стабільній електриці від генератора ми  почали робити заміну кришталику в оці при катаракті.»

Як раз під час нашої бесіди з Володимиром Миколайовичем зникає мережева електрика – це екстрені відключення, які запроваджує «Укренерго», щоб стабілізувати енергосистему. Але в лікарні енергія одразу відновилася – це запрацював генератор.

Розташований він на задньому дворі лікарні і працює дуже тихо, за рівнем шуму не більше за вантажний автомобіль. В середині – двигун AGCO POWER та система управління. Об’ємний паливний бак дає змогу заправляти його раз у сутки і головне, що генератор зовсім не потребує уваги спеціального персоналу – працює самостійно. За регламентом його періодично обстежують спеціалісти «АБА «Астра», щоб він і далі надійно працював.

Як розповів нам Володимир Колейко: «Раніше у нас був малопотужний переносний генератор, який кожного разу викочували медсестри і намагалися його запускати. Він був слабенький і ледве тримав одне відділення. Та й для жінок це була важка робота. З появою потужного автоматичного генератора – жодних проблем. Ми тепер завжди зі світлом. Дякую всім хто долучився до цього проекту і допоміг нашій лікарні, - вже в котрий раз щиро дякує генеральний директор «Прилуцької ЦРЛ» Володимир Колейко.

Готуємося до важкою зими

«АгроПравда» поцікавилася у керівника лікарні, як тут готуються до важкою зими. Бо вже зрозуміло, що ворог намагається змусити зимувати з постійними вимкненнями електроенергії. Проте Володимир Колейко був готовий до такого запитання: «Ми маємо власну котельню, яка може працювати або на газу, або на дровах чи пілетах. Готуємо запас дров на зиму і будемо з теплом у будь-якому випадку. Але нам все одно потрібна електроенергія, щоб працювали циркуляційні насоси, які подають теплоносій у систему. Так що генератор і тут нам знадобиться.»

Вже залишаючи Прилуцьку лікарню ми звернули увагу на акуратні клумби з квітами. Вони тут повсюди. Це так не звично бачити - троянди і магнолії посеред лікарні. «Це квіткотерапія, - шуткує Володимир Миколайович, - це наші медсестри самі, без наказу, саджають квіти і доглядають за ними. Пацієнтам подобається і мені теж.»

Ось така вона українська душа. В найскладніших обставинах, під час війни і обстрілів, в лікарні, де навколо бачиш біль, знаходити сили ще й на квіти. Ці квіти – це уособлення нашої надії, надії на кращі часи і на нашу Перемогу. І ці надії обов’язково справдяться, бо інакше і бути не може.

Проєкти AGCO Corp:

Крім лікарні у Прилуках Корпорація AGCO надала ще 9 потужних генераторів медичним закладам у Черкаській, Полтавській, Миколаївській та Херсонській областях. Скільки людських життів вдалося зберегти, завдяки цій ініціативі!

 

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

  • Мотоблоки
  • Трактори
  • Комбайни
  • Транспорт
  • Для ґрунту
  • Збирання
  • Уборочная
  • Навантаж.
  • Добрива та полив
  • Причепи
  • Мототехніка
  • Добрива
  • ЗЗР