Ринок сільгосптехніки в Україні скоротиться не менше ніж на 50% в 2022 р.

2022-05-10 17:37:04 907
Ринок сільгосптехніки в Україні скоротиться не менше ніж на 50% в 2022 р.

Повномасштабне російське вторгнення до України спричинило вихід сотень компаній із ринку країни-агресора.

Натомість багато європейських виробників сільгосп техніки здебільшого займають неоднозначну позицію щодо війни в Україні: на їхніх сторінках у соціальних мережах та на сайтах не публікуються жодні реакції на неї або ж заяви про вихід із росії. Чеський виробник сільськогосподарської техніки BEDNAR із першого дня війни підтримав Україну та зупинив всі інвестиції та програми на російському та білоруському ринках. Станом на сьогоднішній день компанія вже повністю завершила процес виходу з ринку росії.

Михайло Кришко, директор BEDNAR в Україні, каже, що сумнівів щодо необхідності припинення діяльності на росії та білорусі не було. За його словами, власники компанії BEDNAR завжди були проукраїнськими: «Україна – це моя любов», — кожного разу говорить Ян Беднар, бізнес-директор компанії, коли відвідує нашу країну.

«З першого дня війни компанія зайняла позицію України та відкрито засуджувала російське вторгнення. Не дивлячись на те, що ринок рф був тривалий час найбільшим ринком BEDNAR, було прийнято рішення вийти з нього, через розпочату війну проти України. Ми вирішили опублікувати заяву про припинення діяльності на рф на офіційній сторінці компанії в соціальних мережах, щоб позицію BEDNAR бачили у всьому світі. Також ми опублікували новину на офіційній сторінці нашого сайту, де повідомлено про завершення процесу виходу з ринку. Хочу додати, що з перших днів війни, компанія BEDNAR та її працівники з різних країн активно допомагають як фінансово, так і волонтерством наблизити нашу перемогу», — коментує Михайло Кришко, директор BEDNAR в Україні.

Представник компанії в Україні також додав, що, з 1 травня працівники представництва в рф були або переведені працювати на інші ринки, або звільнені:

«На сьогоднішній день з сайту BEDNAR видалена сторінка з дилерами, які раніше продавали наші агрегати в рф, представники нашої компанії переведені працювати на інші ринки. Ми обговорювали також питання прибрати сторінку сайта, яка ведеться російською мовою, але проаналізували трафік, і виявилось, що значна частина відвідувачів російської сторінки з України, Молдови, Казахстану, Вірменії, Грузії та інших країн. Тож поки що сторінка сайту російською мовою буде підтримуватись, АЛЕ величезне прохання до Українців – користуватись виключно Українською сторінкою BEDNAR. Якщо говорити загалом, то на сьогоднішній день компанія BEDNAR вже ні юридично, ні фактично НЕ присутня на ринку рф. І дуже хотілося б, щоб ті іноземні виробники, які все ще продовжують не помічати війну та продовжують сплачувати податки в бюджет країни-агресора, прийняли рішення та вийшли звідти. Я розумію, що багато хто зробив багатомільйонні інвестиції в локальні заводи, офіси і таке інше, але мені важко уявити аналогічну логіку небажання виходу з ринку, наприклад, фашистської Німеччини під час 2 світової війни. А зараз ми маємо аналогічну ситуацію. Нехай перенесуть свої заводи в Україну, нам потрібні будуть після війни і техніка, і робочі місця, і податки з інвестиціями!», — говорить Михайло Кришко.

Відвантаження агрегатів та запчастин для Українських дилерів досить швидко відновились. Фактично, завод відвантажив агрегати навіть в перший день війни, і відновив відвантаження, як тільки дилери змогли організувати логістику та НБУ розблокував можливість здійснювати оплати за с/г техніку. Найбільшою складністю на даний момент є те, що західні фінансові інструменти, які використовували деякі компанії, під час війни не діють.

По запасним частинам ми повністю відновили всі програми стимулювання поставок, які були до війни. Тож дилери мають всі необхідні інструменти від BEDNAR, щоб здійснювати своєчасні поставки запчастин в повному об’ємі.

«Крім планового постачання запасних частин, можуть виникати і непередбачувані ситуації, тож наразі у наших дилерів є кредитні лінії, відповідно до яких, у разі необхідності терміново поставити необхідну запчастину, завод її одразу ж відправляє без оплати. З початком війни ця процедура тимчасово призупинилася, але десь в кінці березня-початку квітня ми всі програми щодо запчастин повернули до довоєнного стану», — зазначає Михайло Кришко.

Питання техніки для BEDNAR зараз теж у пріоритеті. Директор BEDNAR в Україні наголошує, що для деяких дилерів кредитні лінії вже відновлені, завдяки чому вони можуть, як і раніше, відвантажувати техніку так само легко, як було до війни. Михайло Кришко зазначає, що зараз BEDNAR працює над тим, щоб відновити всі програми задля ефективної роботи дилерів.

Щодо агрегатів, які були замовлені на російський ринок, але через припинення там роботи залишились на складі BEDNAR, то їх було запропоновано для продажу на інші ринки, декілька агрегатів з яких навіть працюють вже на Українських полях.

“Загалом ринок сільськогосподарської техніки впаде за найбільш оптимістичним прогнозом не менше, ніж на 50% у 2022 році. Для когось це може бути 50%, для когось 80% і більше, буде залежати від стратегії кожної компанії та поточної ситуації в країні. Мені, як патріоту України, хотілося б, щоб найбільше втратили в Україні ті бренди, які вирішили не виходити з ринку росії, але це залежить від свідомої позиції наших аграріїв, чи будуть вони враховувати цей фактор при виборі агрегату, чи ні» — коментує директор BEDNAR в Україні.

Михайло Кришко також зазначає, що в довоєнні часи Україна активно боролася за першість у рейтингу річного обороту BEDNAR FMT, і очікувала в 2022 році отримати до 20% від загального обороту Компанії. Тож тепер, після нашої Перемоги, Україна має посісти впевнене перше місце серед усіх ринків BEDNAR. Адже у Компанії більшість агрегатів створюється саме під великі господарства, як в Україні.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР