У чому переваги штригельної борони Striegel на українських полях

2022-08-18 14:55:43 1389
В чому переваги штригельної борони Striegel

Після збирання врожаю зернових постає питання економічного, якісного та ефективного управління рослинними рештками та рівномірного їх розподілення по полю.

Оскільки пожнивні рештки беруть участь в багатьох процесах: гумусоутворення,  зберіганню і накопиченню вологи в ґрунті, інтенсифікації життєдіяльності ґрунтової біоти, перешкоджають виникненню водної та вітрової ерозій - рівномірне їх розподілення прямо впливає на якість цих процесів.

Господарство ТОВ «Україна-Баїв» має в обробітку 3000 га на схилах Волинської області поблизу Луцька. Вирощують різні культури: озимі пшеницю, ячмінь, ріпак, також кукурудзу, цукровий буряк, горох, гречку. В господарстві працюють сім, в основному вже не дуже молодих, комбайнів 2003-2004 року, які не так якісно подрібнюють та розкидають солому по полю.

Штригельна борона STRIEGEL-PRO PN 9000

«У нас стало питання, або купувати нові комбайни, або купити одну штригельну борону, яка в день буде робити 150-180 га. Вона повністю справляється за 7 комбайнами. Ми проходимо нею всі поля - розповідає Ігор Іванович Павлович, директор ТОВ «Україна-Баїв». - Є така проблема, що комбайн, наприклад, з 9 метровою жаткою розподіляє рештки на ширині 6-7 метрів. А це один з факторів, що призводить до нерівномірні майбутніх сходів. Також треба додати нерівномірну наявність азоту по полю, так і отримаємо нерівномірні сходи ріпаку, а це все відображається на загальній врожайності. Я давно цікавлюся таким типом розподілення соломи і знаю такий тип агрегатів, як штригельні борони. Раніше ми пробували різні варіанти, але це все було не те, що треба. А от до справжнього Штригеля ми вже доросли цього року. Я повністю задоволений цим придбанням і думаю, що він послужить нам ще багато років».

Ігор Павлович, директор ТОВ «Україна-Баїв»; Максим Чикунов, маркетинг менеджер BEDNAR в Україні; Юрій Придальний, регіональний представник ТОВ «Компанія ЛАН»

Ми на полі, де прямо на наших очах декілька комбайнів CLAAS збирають озиму пшеницю. Та навіть вони всі не встигають за однією штригельною бороною STRIEGEL, яка то і діло час від часу вимушена чекати на своїх колег. На даному полі STRIEGEL працює з трактором FENDT, але зазвичай в господарстві він працює з трактором VALTRA потужністю 200 к.с., що абсолютно достатньо для швидкої та якісної роботи. Після борони поле якісно рівномірно покрито мульчою. Розхід палива при роботі зі штригельною бороною складає в середньому 3 л/га.

Поле після збирання пшениці комбайном
Поле після роботи штригельної борони STRIEGEL

«Ми придбали агрегат шириною 9 м під трактор 200 к.с. Можна було звичайно взяти 12 метрову машину. Але навіщо. Цього агрегату на загальні наші 3000 га абсолютно достатньо. Комбайни ще й не встигають для нього намолочувати» - коментує Ігор Іванович.

Загалом модельний ряд штригельних борін STREIGEL складається з 6, 7,5,  9 та 12 метрових агрегатів.

«STRIEGEL відпрацював цього літа вже 1000 га. Від кута атаки зубів залежить як глибина обробітку, розподілення соломи, так і зношення робочих органів з урахуванням великої швидкості роботи.  Якщо 10-15 км/год, то вони звичайно менше зношуються, а якщо 20-25 км/год, то звичайно будуть швидше. Зазвичай агрегат у нас працює на швидкості 18-20 км/год. Як бачимо зуби цілі, як нові. По цим граблинам абсолютно немає проблем. Всі інші частини агрегату теж в гарному стані. Ніяких замін ми ще не робили».

Треба зазначити, що розмір зубів штригельної борони STREIGEL складає 700 мм довжина та діаметр 16 мм. Також зуби агрегату можуть бути оснащені твердосплавними наконечниками LONG LIFE, що мають ще довший строк експлуатації.

Спочатку агрегат був оснащений передньою планкою CRUSHBAR, яка в першу чергу гарно себе показує під час весняних робіт для вирівнювання поля після основного обробітку. Для післяжнивних робіт в господарстві оснастили агрегат TURBO-дисками з гострим краєм, що гарно розрізають ґрунт, пожнивні рештки, подрібнюють стебла та разом з подальшою роботою граблин сприяють проростанню падалиці.

Штригельні борони STRIEGEL мають три опції переднього обладнання: TURBO-диски, подрібнюючий коток TRASH CUTTER та вирівнююча гідравлічна планка CRUSHBAR

В компанії придбали агрегат тільки цього сезону перед збиранням врожаю, тож не використовували STRIEGEL на ранніх весняних роботах. Але наступного сезону планують пробувати працювати по закриттю вологи та прогріву ґрунту навесні.

Основна задача, яку ставить господарство перед штригельною бороною, це рівномірне розподілення рослинних решток по полю після комбайна, а також гарна та швидка провокація росту падалиці. Весняні ж задачі штригельної борони полягають у швидкому вирівнюванні, закритті вологи та прогріванні верхнього шару ґрунту після зими.

«Цей ефект дуже важливий. STRIEGEL у нас працює як після зернових, так і особливо гарно виглядає ефект при роботі по ріпаку. Буквально через 3-4 дні падалиця вже посходила» - додає пан Ігор.

Наступне поле 170 га після озимого ячменю, який збирали 10-12 липня. Одразу після збирання культури працювала штригельна борона STRIEGEL. По-перше якісно розподілені рештки, по-друге гарне проростання  падалиці. Наразі протягом найближчих днів після нашого візиту тут буде обробіток та посів озимого ріпаку.

«Ось бачимо як розподілена солома і як вона вже перетрушена. А вона ж і захищає ґрунт від випаровування вологи».

Перевіряємо верхній шар ґрунту і одразу бачимо наявність вологи. Після ж збирання комбайну, де не працювала штригельна борона, волога спостерігається вже на пару сантиметрів нижче.

Переходимо на поле після збирання ріпаку.

«Десь 20 липня пройшли тут штригельною бороною BEDNAR, спровокували ріст падалиці. Ось бачимо як гарно, дружньо зійшла падалиця. Більш ефективно по такій стерні треба ставити передній подрібнюючий коток TRASH CUTTER. Він гарно подрібнює таку велику стерню. На цьому полі 150 га ми зібрали приблизно 4,1 т/га ріпаку, а біологічної маси тут стояло десь 7 тон, де інші тони, от тут на полі у вигляді решток, якими треба грамотно управляти. Коли збирали 2,5-3 тони ріпаку, то було нормально, а коли збираєш вже більше 4 тон, то вже хочеться і до 5 т/га збирати. Деякі ділянки так і дають, але середній врожай от так виходить, десь більше чотирьох» - ділиться досвідом директор підприємства.

Поряд зі збираним ріпаком спостерігаємо поле посіяної гречки.

«Тут був посіяний горох на початку квітня, зібрали десь 10-12 липня з урожайністю 3,5т/га, одразу пройшов дисколаповий агрегат і буквально протягом 3 днів після збирання гороху посіяли гречку, надіємося ще другий урожай зібрати. Думаю більше 1,5 т/га очікувати не треба, але якщо до 2 тон з гектара дотянемо, то Слава Богу. Будемо практикувати і на наступний рік таким чином: залишаємо всю гречку на насіння і на наступний рік буду сіяти 100-200 га гречки після гороху. Я думаю за наявності вологи гречка вже скоро почне цвісти, як бачимо вже бутончики з’являються. Добрива додатково не давали. Горох має залишити азот, тож подивимося на результат».

Передпосівний компактор SWIFTER SO8000F, придбаний господарством в 2021 році.

STRIEGEL – не перший агрегат від компанії BEDNAR в господарстві. Задачу передпосівної підготовки ґрунту тут виконують два агрегати різних брендів, один більш старий агрегат і компактор SWIFTER, який господарство придбало ще в 2021 році.

«Загалом дуже непоганий агрегат. Робить свою роботу якісно. Але для наших рельєфних полів з урахуванням 8 метрів ширини нам ще треба гідравлічна планка CRUSHBAR. Це те, що треба. Ми плануємо замінити цю передню планку. А так все добре, котки, підшипники, гідравліка працюють, лапи ще не міняли. Старий агрегат ми ще інколи підварюємо, підремонтуємо, а SWIFTER в нормальному стані. Вже третій сезон відпрацювали, питань немає - дає оцінку компактору Ігор Іванович - Ще питання було по коткам. Я хотів більші котки. В мене подвійні CrossKill котки 350 мм, а я хотів більші. Але мені пояснювали, що не потрібно. Так і є, більші не треба. Котки абсолютно справляються. Я хвилювався, що можуть забиватися, не прокручуватися, але цей міф я для себе розвіяв».

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР