Як збільшити врожай пшениці на 4 ц/га при тих же операціях: досвід ФГ «Златар»

2022-12-13 13:49:33 1016
Як збільшити врожай пшениці на 4 ц/га при тих же операціях: досвід ФГ «Златар»

Більший врожай при однаковій кількості операцій веде до збільшення доходу підприємства. В критичний рік фермерське господарство «Златар» з Вінницької області на експериментальній ділянці в 200 га отримали врожай пшениці, що на 4 ц\га вище планових результатів.

При цьому в технологічному ланцюгу особливих змін не відбулося, крім одного інструменту – сівалки. Так посів сівалкою BEDNAR OMEGA OO 6000FL в 2021 році допоміг результатом у поточному важкому році. Тепер сівалка зайняла місце в парку техніки підприємства і цьогоріч має розширені задачі, так як підтвердила свою ефективність.

ФГ «Златар» працює на Вінниччині вже більше 20 років. Господарство на угіддях площею 1200 га вирощує зернові, кукурудзу, соняшник та сою. Раніше в господарстві користувалися вітчизняними агрегатами для посіву зернових культур, яких  загалом 400-450 га. Але згодом прийшов час підвищення ефективності. Вибір пав на сівалку OMEGA OO 6000FL від чеського виробника BEDNAR.

“Вибирали ми між BEDNAR і Pottinger. По-перше перевагою було вигідне співвідношення ціна/якість, також нам необхідно було міжряддя 12,5 см, щоб збільшити площу живлення рослин. Агресивні диски та спереду шинний коток, завдяки чому сівалка гарно готує ґрунт. І що найголовніше в даний час – цінова політика – розповідає Олег Джог, голова ФГ «Златар». - Сівалку OMEGA ми придбали минулого року. Того сезону посіяли біля 200 га. Сходи були дружні, ідеальні. А різниця у врожайності з іншою сівалкою склала 4 центнери з гектару на користь OMEGA. ”

Олег Джог, голова ФГ «Златар»

«Вже другий сезон сіємо сівалкою OMEGA. Відмінна підготовка ґрунту і насіннєвого ложа, хороша заробка насіння, хороші сходи, легко налаштовується, надійна і, що головне, в результаті більша врожайність. Ми задоволені вибором» – розповідає Анатолій Куций, головний агроном ФГ «Златар».

Підприємство господарює на бурих лісових ґрунтах, важких суглинках, які довго утримують вологу. Використовують як оранку, так і глибоке рихлення. Раз на три роки оброблюють поля глибокорозпушувачем на глибину до 40 см, щоб позбутися плужної підошви та налагодити водопроникнення ґрунту. Якщо рік сухий, з цими ґрунтами просто чудово працювати. «Якщо хоча б взимку був запас вологи, то на цих ґрунтах навіть попри посуху врожай буде точно. Але якщо надмірна вологість, як от цього року, тоді дуже складно обробляти ґрунт. Техніка липне, забивається» - ділиться досвідом пан Олег Джог.

«Наразі ми на полі в 60 га, сіємо озиму пшеницю. Після збирання соняшнику зробили лущення і все, далі сіємо. Норма висіву складає 270 кг/га. В минулому році ми давали 290 кг/га, але не було вологи. В цьому році з цим проблеми немає, тож ми зменшуємо норму. Це непоганий сорт пшениці першої репродукції, який ми вже використовували, крім того перевірена вже сівалка, яку ви бачите на полі. Результат має бути! - Впевнений головний агроном. – Перед посівом ми провели дискування, але сівалка ще має дискову секцію, яка ще краще подрібнює рослинні рештки, тобто ми отримуємо краще підготовлений ґрунт для роботи висівних сошників. Сівалка висіває якісно, постійно тримає глибину по всій ширині. Ми сіємо на 3-4 см. Гарно розкладає насіння, прикочує котками і головне – дає результат!»

Сівалка OMEGA виконує декілька операцій за один прохід: підготовка ґрунту, якісний посів на точно задану глибину та одночасне внесення добрив

Сівалка OMEGA OO 6000FL має робочу ширину 6 м. За словами головного агронома агрегат працює зі швидкістю біля 12 км/год, що дозволяє господарству спокійно засівати не менше 50 га за зміну.

Сівалка OMEGA оснащена переднім шинним котком Frontpack та гідравлічною планкою Crushbar. Планка руйнує великі грудки та усуває нерівності поверхні поля, пневматичний коток рівномірно ущільнює ґрунт по всій ширині агрегату та сприяє кращій стабільності сівалки при високій робочій швидкості. Після вирівнювання поверхні переднім обладнанням два ряди спеціальних агресивних А-дисків готують ґрунт. При цьому дискова секція розміщена Х-подібно. Це рішення забезпечує чітке слідування сівалки за трактором без зсувів. Перед висівними секціями ґрунт вирівнюється та ущільняється шинним котком, окремі шини якого розташовані із зміщенням, що покращує прохідність сівалки. Завдяки спеціальному паралелограмному кріпленню висівних сошників сівалка ідеально копіює поверхню поля і рівномірно висіває насіння по всій робочій ширині на задану глибину посіву. Двокамерний бункер працює під надлишковим тиском. Це рішення забезпечує чітку норму внесення матеріалу. Під час висіву агрегат дозволяє вносити добрива в рядок, в міжряддя або одночасно і в рядок, і в міжряддя.

Швидке і зручне заповнення бункера сівалки OMEGA забезпечується легкодоступною платформою і сходами. Калібрування насіння проходить також зручно та легко позаду сівалки.

Поставку та сервісне обслуговування сівалки здійснює компанія Тайтен Машинері Україна, офіційний дилер BEDNAR.  «З Тайтен Машинері ми працюємо вже більше 10 років. Ми маємо від них ще обприскувач, трактори CASE, ось сівалку BEDNAR. За цей період проблем не було ніяких. Зараз всі аграрії, коли вибирають де придбати техніку, дивляться в першу чергу на сервіс. Якість та оперативність. В мене претензій до сервісу немає. Звичайно не радує підвищення ціни на сервіс в цьому році. Бажаю, щоб скоріше закінчилася війна і тоді налагодиться наше виробництво в Україні. Все стане на свої місця!» - оптимістично дивиться у майбутнє керівник підприємства.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР