Bednar розповів про підсумки 2022 року

2023-01-17 11:48:14 967
Bednar розповів про підсумки 2022 року

Про свою компанію розповів Войтех Беднар, керівник виробництва Bednar FMT.

У 2022 рік ми увійшли з легким оптимізмом. Складнощі, пов’язані з обмеженнями через COVID-19, здавалося, забулися, і, на щастя, до кінця року ситуація залишилася незмінною. У першому півріччі економічного року ми досягли зростання виробничих годин приблизно на 24% у порівнянні з попереднім роком. На жаль, друге півріччя пройшло під значним впливом війни в Україні.

Зміни в організації виробництва внаслідок війни

З початком війни багато чого змінилося. Вартість металургійного матеріалу, його нестача, перебої в ланцюгах постачання аж до різкого зростання витрат на енергоносії. Ціни на матеріали часто були дійсними лише протягом кількох годин і більшість замовлень не підтверджувалися з точки зору наявності матеріалу. Це в кінцевому підсумку вплинуло на точність і кількість поставок. Майже жодний агрегат не був завершений, коли надходив на конвеєр.

Ми повинні були відреагувати і почати робити щось по-іншому. Щоб підтримувати виробничий процес, було достатньо мати принаймні основні компоненти для складання агрегату, щоб дозволити його транспортування вздовж лінії та до зон зберігання. Коли бракуючі деталі були поставлені, агрегати вже не поверталися на конвеєри, а продовжували працювати на нових робочих станціях.

Ми продовжуємо впровадження інновацій, будівництво та модернізацію

Ми вирішили підвищити енергетичну безпеку нашого виробництва з огляду на поглиблення війни, незахищеності у сфері енергетики та запровадження нормативних вимог. Ми реалізували проект вторинного підключення альтернативного теплоносія, включаючи резервуари для зберігання пропан-бутану у відповідності з необхідним законодавством.

Протягом 2022 року реалізовано перший етап проекту вертикального зберігання негабаритних деталей. Ми зробити першу зовнішню зону зберігання, а потім реалізували другий етап будівництва трьох рядів зовнішніх кронштейнів. Переваги цього очевидні, це однозначна локалізація деталей, їх захист від пошкоджень, оперативна доступність і значне підвищення ефективності прийому та вивантаження матеріалів.

Проект централізованих закупівель спрямований на утримання цін

Поліпшення ситуації із закупівельними поставками стало запорукою підтримання темпів виробництва. Треба було впроваджувати зміни і в цій сфері. Ми поступово переукладаємо контракти з постачальниками з урахуванням нових умов поставки, з метою підвищення точності поставок і якості комплектуючих. Щоб усунути турбулентність змін та покращити вартість закупівлі металургійного матеріалу, ми запустили проект централізованої закупівлі та фіксації цін на металургійний матеріал для всіх наших постачальників.

Збільшення обсягів виробництва вимагає оптимізації

Поступово змінюються концепції окремих виробничих ліній, а також їх оптимізація з метою збільшення пропускної здатності лінії та включення перевірки на виході. Цього року нам вдалося інтегрувати в лінійку сівалок робочу станцію для сівалок EFECTA, при цьому зберігаючи всі темпи виробництва. Завдання цього року включає пошук і реалізацію концепції додавання ще однієї великої робочої станції. Є деякі можливості, але вони вимагають деяких змін у внутрішній логістиці або майже JIT (just in time) поставок, щоб зменшити кількість попередньо випущеного матеріалу в зоні складання.

Незважаючи на численні перешкоди, Компанії вдалося збільшити загальне виробництво в порівнянні з минулим роком на 20% нормо-годин у 2022 році, що я вважаю успіхом. Однак ми не можемо очікувати такого ж сприятливого економічного результату через зростання вартості вхідних матеріалів, енергії, простоїв та інших факторів.

У 2023 році ми маємо зосередитися на побудові та зміцненні внутрішніх виробничих процесів, на вдосконаленні ланцюгів поставок, пошуку внутрішніх резервів, а також на навчанні працівників та їх персональній відповідальності.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР