Як компактор Swifter показав себе на бурячках

2023-05-03 14:08:28 852
Як компактор Swifter показав себе на бурячках

Цієї весни незвично багато опадів. Дощі накрили Україну, що скорегувало плани наших аграріїв щодо посіву ярих культур.

Передпосівна підготовка та посів мають проходити оперативно в ті вікна, що дає природа, та виконувати задачу якісно за один прохід.

Підприємство ТОВ «Крапив’янське» господарює на 3000 га на Чернігівщині. Вирощують різні зернові та технічні культури. Загалом використовують як традиційну, так і мінімальну технології. Однією з ключових культур у господарстві є цукровий буряк, що крім іншого дуже вимогливий до якісної передпосівної підготовки ґрунту. Глибина розпушеного шару має бути чітко витриманою по всій ширині захвату ґрунтообробного агрегату.

Також жорсткі вимоги стосуються щільності ґрунту, висоти гребенів або глибини впадин ґрунту, відсутності непідрізаних бур’янів. Передпосівний обробіток та сівба цукрового буряка є одним технологічним процесом. Тобто між даними операціями не повинно проходити багато часу, по факту не більше як пів години. А це значить, що передпосівний агрегат має бути надійним, що якісно виконує свою роботу, та задовольнить всі зазначені вимоги за один прохід.

Весною цього року саме компактор SWIFTER SO8000F виконує цю задачу. Даний агрегат запобігає переущільненню ґрунту, що спричиняється багаторазовими проходами однофункціональних агрегатів. Адже він за один прохід виконує сім операцій. А саме вирівнювання, подрібнення грудочок, розпушення, ущільнення насіннєвого ложа, що є важливим елементом енергозбереження й передумовою високо­якісного висіву насіння цукрових буряків.

«Ми придбали компактор BEDNAR цього року і вже зробили ним 250 га. Повністю задоволені ним. Робить ідеальне посівне ложе для цукрового буряка. Але конструкція компактора дозволяє працювати і під інші культури, наприклад, під озимий ріпак та інші – розповідає Петро Григорович Салій, головний агроном ТОВ «Крапив’янське». – Чому ми обрали саме SWIFTER? По-перше гарне співвідношення ціна-якість. Загалом я думаю, він один з найкращих в цьому класі».

Компактор SWIFTER SO8000F має робочу ширину 8 метрів та виконує сім операцій за один прохід. Першу операцію виконують слідорозрихлювачі колії трактора. Передня гідравлічно керована вирівнююча планка Crushbar вирівнює грубу борозну, а планчастий коток подрібнює грудки. Два ряди робочих лап гарно підрізають та розпушують ґрунт на задану глибину. Тут треба зазначити два ключових моменти: перший - лапи мають “3D” ефект, що разом з загальною міцністю агрегата, дозволяє працювати компактором на розворотах не піднімаючи робочі секції. Друге – лапи SWIFTER мають найкраще перекриття, що забезпечує довговічність агрегата та якісну роботу без пропусків протягом всього часу.

Після робочих лап вирівнююча планка заспокоює та вирівнює ґрунт. Далі дворядний Crosskill коток сприяє ідеальному подрібненню грудок та ущільнює ґрунт. Даний коток може регулюватися під різні умови роботи, мокрі чи сухі ґрунти. Останньою операцією є фінішне вирівнювання механічною планкою. Конструктивною особливістю середньої і фінішної планки, яка впливає на якість обробітку, є можливість регулювання спеціальним гвинтовим механізмом силу їхнього притискання на ґрунт.

Крім цього всі компактори SWIFTER оснащені гідроциліндрами на дишлі, що поглинають удари та навантаження. Це також сприяє довговічності та якості роботи агрегата.

Таким чином за один прохід досягається вирівнювання поля, підрізання бур’янів та створюється ідеальне посівне ложе.

Крім даного агрегата у господарстві вже протягом 6 років працює дискова борона ATLAS від BEDNAR. «Ця борона невбиваєма, ми пропрацювали нею вже більше 6 років і от тільки зараз два підшипники замінили. Більше нічого. При тому, що напрацювання її мінімум 1000 га на рік».

Передпосівний компактор SWIFTER був придбаний у офіційного дилера НФМ-АГРО. «Рішення щодо покупки даного компактора BEDNAR було прийнято прямо біля компактора іншого виробника, що до цього працював у нас. А вже через день НФМ-АГРО привезли новий агрегат. І ще через день зібрали і запустили SWIFTER в роботу. Отак і працюємо».

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР