Як сформувати якісне посівне ложе – досвід ГК «Агрейн»

2023-06-09 11:26:06 1333
Як сформувати якісне посівне ложе – досвід ГК «Агрейн»

В Україні добігла до завершення вкрай затягнута через погоду цьогорічна посівна.

Такі складні умови змушують коригувати плани кожного аграрія, а з іншого боку такі екстремальні умови роботи дають змогу оцінити реальні можливості різних моделей сільгосптехніки. Власне, мова як про продуктивність роботи, так і про головне – її якість та ефективність.

У цьому контексті досить цікавим нам видається досвід Групи компаній «Агрейн», чиї поля розташовані у різних областях України – від посушливої Одещини до північних Житомирщини та Чернігівщини. Сукупно це понад сотня тисяч гектарів площ, які потрібно вчасно та якісно підготувати до сівби ярих та озимих культур.

Кілька років тому у різних підрозділах компанії провели принципове оновлення парку сільгоспмашин. Зокрема, на зміну передпосівним агрегатам відомого європейського виробника пришли чеські компактори BEDNAR SWIFTER. Досвід використання перших компакторів SWIFTER виявився настільки вдалим, що на сьогодні вже придбано щонайменше 6 одиниць цієї моделі. Вже три підрозділи Групи компаній «Агрейн», розташовані в Чернігівській, Черкаській та Одеській областях, передпосівний обробіток здійснюють за допомогою компакторів BEDNAR SWIFTER SE 10000. Вочевидь, їх кількість незабаром зросте.

Ми поспілкувалися із представниками менеджменту регіональних підрозділів «Агрейн», аби поцікавитися їхніми враженнями від експлуатації BEDNAR SWIFTER та тими чинниками, котрі вплинули на вибір саме цих передпосівних агрегатів.

 
BEDNAR SWIFTER

У лінійці передпосівних компакторів SWIFTER компанія BEDNAR пропонує агрегати з робочою шириною від 3 до 18 метрів. Дані агрегати обробляють ґрунт на глибині від 2 до 12 см. Зокрема, моделі лінійки SWIFTER SE мають ширину захвату від 8 до 12 метрів. Перевагою SWIFTER SE є незалежна підвіска робочих секцій для ще більш ідеального копіювання рельєфу поля.

Ці агрегати використовують для вирівнювання ґрунту та підготовки насіннєвого ложа перед сівбою. Ідеальна дрібногрудкувата структура ґрунту, прогрівання та аерація ґрунтового профілю – усе це передумови для швидких та рівномірних сходів будь-якої культури. Якісно підготовлене ​​посівне ложе дає змогу посіяти насіння на потрібній глибині та прискорює роботу сівалки.

Різні робочі секції компакторів SWIFTER є легко взаємозамінними, що дає змогу адаптувати агрегат до підготовки насіннєвого ложа для конкретної культури або до сезонних та типових умов ґрунту (весняно-осінній обробіток, вологий/кам’янистий ґрунт). Комбінуючи до восьми операцій, компактори SWIFTER готують якісне посівне ложе за один прохід. Такі конструктивні переваги компакторів SWIFTER, як гідравлічне дишло, робота на розворотах без підняття робочих секцій, особливості котків, тощо, забезпечують та підтверджують довговічність експлуатації агрегатів.

«Компактори SWIFTER роблять гарне посівне ложе навіть на вологих полях з великою кількістю рослинних решток.»

Віктор Остапенко, заступник директора з виробництва ТОВ «Агрікор Холдинг» (Чернігівська область)

 • В нашій групі компаній велика кількість підрозділів, які працюють у різних ґрунтово-кліматичних умовах. Намагаємося ділитися один з одним результатами нашої роботи та враженнями від експлуатації різної техніки.

Компактор BEDNAR SWIFTER на нашій дільниці завантажений на всі 100%. Поля в нас розташовані на досить великій відстані поміж собою, тому доводиться його переганяти, іноді на відстань до 100 км. Хочу наголосити на задовільній транспортній ширині в 3м, а також зручності і швидкості складання/розкладання знаряддя.

Ми намагаємося максимально вдосконалювати технологію вирощування. В нашому підрозділі п’ять локацій і скрізь різні умови роботи – від класичного чорнозему до суцільного піску. Загалом майже відмовилися від оранки, практикуємо диференційоване внесення міндобрив на основі аналізу складу ґрунтів і глибоке рихлення на глибину 25-35 см.

BEDNAR SWIFTER з’явився у нас три роки тому у той момент, коли під час посівної фізично бракувало продуктивності передпосівних агрегатів.  Компанія АМАКО, офіційний дилер, запропонувала нам дати на випробування свій компактор SWIFTER. З цієї нагоди приїхали всі сусіди. Запустили агрегат по полю, яке було зрихлене після збирання кукурудзи. Попрацювали день, попрацювали другий – компактор нам так сподобався, що ми його вирішили залишити. BEDNAR SWIFTER якісно зробив нам 1000 гектарів буквально за 4-5 днів! Власне, за сезон ця модель без напруження робить понад 2000 гектарів землі без жодних неприємних сюрпризів у вигляді поломок у полі.

Це дуже простий і зручний у регулюванні агрегат, який чудово працює не лише на рівних чистих полях, але й там, де є багато пожнивних решток. BEDNAR SWIFTER чітко витримує задану глибину обробітку, відмінно копіює рельєф, робить усе, щоб сівалка могла гарно закласти насіння в ґрунт. Прибрали грудку, сформували якісне посівне ложе – і все чудово. До речі, цей компактор може якісно працювати на глибині навіть 5 см, що до снаги далеко не всім передпосівним агрегатам.  

Хочу також зазначити, що BEDNAR SWIFTER під час розворотів не потребує підіймання робочих органів і це суттєво заощаджує дорогоцінний час, а також мінімізує можливість поломок. Наші механізатори спершу не вірили, що це можливо технічно взагалі. Продуктивність передпосівного обробітку одним агрегатом у нас досягає 200 гектарів за добу. Що важливо, конструкція BEDNAR SWIFTER не забивається пожнивними рештками чи вологою землею.

Дмитро Бураковський, керівник департаменту рослинництва ТОВ «Агропрайм Холдинг» (Одеська область)

 • Чеські компактори BEDNAR SWIFTER працюють у нас уже третій рік поспіль – загалом 4 агрегати – і ми ними цілковито задоволені. Це високонадійний ґрунтообробний агрегат із відмінною продуктивністю роботи. Навіть на сухому твердому ґрунті він спокійно відпрацьовує в нас по 150 і більше гектарів за добу.

Для нас дуже важливим є вологоощадний обробіток, оскільки із вологою в нашому регіоні не дуже добре. Ми можемо налаштувати BEDNAR SWIFTER на потрібну з огляду на збереження вологи та якість посівного ложа глибину, і бути впевненими, що агрегат витримає всі налаштування, точно копіюючи поверхню ґрунту.

«Однак найголовніше для нас завдання – і це власне те, заради чого ми вибрали саме BEDNAR SWIFTER – це те, наскільки якісно він готує ложе для насіння. У цьому в нього, вочевидь, немає конкурентів. Після того, як полем проходить чеський компактор, ми знаємо, що туди можна спокійно запускати сівалку й кожна насінина ляже в ідеальні для свого проростання умови.»

Не можна оминути увагою виняткову надійність BEDNAR SWIFTER. Скільки ми ним уже відпрацювали (не менш аніж по 2000 га на рік), а фактично міняли лише наконечники лап та кілька підшипників. Це попри те, що навантаження на нього дійсно дуже серйозне. Хочу також згадати про наявність хорошого сервісу та постійну доступність комплектуючих для цієї моделі. В комплексі це дає нам змогу цілковито зосередитися на робочому процесі, не відволікаючись на несправності чи складнощі із налаштуваннями агрегатів.

«Якщо ми раніше використовували передпосівні агрегати інших відомих виробників, то сьогодні – в основному тільки BEDNAR SWIFTER

Владислав Коломієць, головний інженер ТОВ «Агровіт» (Черкаська область)

 • Ми використовуємо 10-метровий SWIFTER для підготовки поля до сівби під різні культури, зокрема, цього року переважно під посів кукурудзи. Всі чудово знають, наскільки важливе для цієї культури точне закладання насіння на однакову глибину, аби отримати дружні сходи. Чеський компактор виконує це завдання просто бездоганно, власне тому в нашій технології агровиробництва він є безальтернативним. Головне, що він ідеально виробляє ґрунт під сівбу, зокрема, завдяки вирівнювальним пластинам та важким коткам, що додатково ущільнюють посівне ложе.

Для нас важливо також, що BEDNAR SWIFTER – це універсальний агрегат, яким ми працюємо і восени, і навесні, готуючи поле під озимі та ярі культури. Це може бути озимий ріпак, пшениця, ячмінь, кукурудза, соняшник і навіть цукрові буряки.

Агрегат працює безвідмовно, без жодних перебоїв чи несподіваних поломок. Ми за рік замінили лише наконечники на частині робочих органів-лап та пару підшипників. Цікаво, що перед нами він працював на піщаних ґрунтах, які, як відомо, швидко стирають робочі органи, але це не вплинуло на надійність робочих вузлів. Ми раніше працювали компактором іншого виробника, тож є з чим порівняти. Хочу звернути увагу також на наявність пилозахищених підшипників. Також ми оцінили простоту налаштувань компактора та легкість в експлуатації і транспортуванні. Що дуже добре – запчастини є в наявності у різних дилерів, тому не виникає жодних питань із їх постачанням та сервісом у разі потреби. Якщо ми раніше використовували передпосівні агрегати інших відомих виробників, то сьогодні – в основному тільки BEDNAR SWIFTER.

Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР