Swifterdisc для якісного лущення стерні

2022-08-26 15:57:56 915
Swifterdisc для якісного лущення стерні

Важлива технологічна операція, яка є основою для закладання врожаю наступного року, – це обробіток ґрунту після збирання врожаю.

Саме ця операція сприяє створенню оптимальних умов для посіву, проростання насіння, росту та розвитку культур. Для ефективного проведення цієї операції потрібна надійна техніка, яка не лише заощаджує гроші та час, а й має значний вплив на кількість і якість урожаю. Сучасні ґрунтообробні знаряддя вирізняються високою продуктивністю, доступністю і водночас економічністю.

Найбільшим виробником техніки для обробітку ґрунту, посіву, внесення добрив та мульчування в Центральній Європі є чеська компанія BEDNAR FMT. На заході України дистриб’ютором сільськогосподарської техніки BEDNAR є ТОВ «Компанія ЛАН». Разом з виробником вона забезпечує максимальний комфорт у роботі та пропонує аграріям найсучасніші агрегати для якісного обробітку ґрунту.

Із кожним роком все більше зростає популярність дискових ґрунтообробних знарядь. Зокрема, величезним попитом серед українських аграріїв користуються дискові знаряддя SWIFTERDISC від компанії BEDNAR. Затребуваність цих агрегатів пояснюється насамперед їх універсальністю, оскільки технічне виконання дискаторів дає змогу активно їх використовувати впродовж усього сезону.

Детальніше про ці машини ми поспілкувалися з бренд-менеджером BEDNAR у ТОВ «Компанія «ЛАН» Петром Кубашком.

 • Дискування стерні – одна з найважливіших польових операцій. Відповідно до належних сільськогосподарських операцій, це слід робити якомога швидше після збирання врожаю. Для цієї операції відмінно підходить дискатор лінійки SWIFTERDISC XO_F – коротка причіпна дискова борона з високою швидкістю роботи до 15 км/год та максимальною глибиною роботи до 12 см, що призначена для швидкої, малозатратної і ефективної обробки стерні або передпосівної підготовки ґрунту. Машини, з шириною захвату від 4 до 7,5 метрів, агрегатуються із тракторами потужністю двигуна від 120 до 350 к. с., які є найпоширенішими на ринку, – розповідає Петро Кубашок.

Також SWIFTERDISC XO_F призначений для:

 • неглибокого та швидкого обробітку стерні, щоб спровокувати проростання бур’янів та руйнування капілярності;
 • збереження вологи в ґрунті шляхом ущільнення поверхні заднім котком відразу після збирання;
 • передпосівної підготовки, включаючи обробіток після плуга;
 • заробки посівів сидератних культур (гірчиця та інші);
 • для посіву сидератних культур та трав за допомогою висівного апарата ALFA-DRILL.

Концептуальні переваги універсального дискатора SWIFTERDISC XO_F

Серед основних технічних переваг SWIFTERDISC XO_F бренд-менеджер відзначає інтегровану транспортну вісь всередині агрегата, А-диски (агресивні), концепцію Twin-Disc, офсетне (шахове) розташування та великий вибір задніх котків, міцну конструкцію рами зі спеціальної сталі Alform з ребрами жорсткості та ін.

 • Завдяки точному розподілу центру тяжіння (інтегрована вісь розташована попереду заднього ущільнюючого катка) агрегат наділений абсолютною стабільністю, незалежно від швидкості роботи та має малий радіус розвороту.

Кожна робоча стійка обладнана парою дисків (концепція Twin-Disc) – більше простору між дисками, найкращий варіант для роботи по великій рослинній масі. Кріплення двох дисків на одній стійці дає змогу покращити проходження пожнивних решток. Кріплення стійок до рами агрегату відбувається за допомогою якісних гумових еластомерів. Ця система відмінно поглинає динамічні навантаження під час роботи, що сприяє якісному захисту рамної конструкції агрегату. Також агрегат має унікальні А-диски, котрі забезпечують найкращий на ринку подрібнюючий та перемішуючий ефект. Вони краще розрізають рослинні рештки та змішують їх із ґрунтом. Це дозволяє обробляти велику кількість рослинних решток.

Використання заднього котка, який складається з трьох частин, забезпечує абсолютно гладку поверхню без будь-яких грудок між ущільнюючими катками, – пояснює фахівець.

Як і вся техніка компанії BEDNAR, SWIFTERDISC може бути оснащений низкою додаткових опцій і пристосувань.

 • Зокрема, для виконання передпосівного ґрунтообробітку незамінним буде передня, гідравлічно регульована, вирівнююча планка CRUSHBAR, яка дає змогу попередньо вирівняти поле після оранки. Цікавою опцією, яка з кожним роком користується все більшою популярністю серед аграріїв, є передній коток із функцією подрібнення рослинних решток TRASH CUTTER, який відмінно себе зарекомендував під час роботи на полях із післязбиральними рештками грубостеблових культур.

За потреби лущильник може бути оснащений штригельними борінками, які встановлюють у задній частині агрегату, – підсумував Петро Кубашок.

Передній подрібнюючий коток TRASH CUTTER для якісного подрібнення рослинних решток

А що ж про SWIFTERDISC XO_F думають аграрії?

Василь Никорчук, ФГ «Дністер», Тернопільська область:

 • На своїх полях ми вирощуємо озиму пшеницю, ріпак, соняшник та сою. Тож без різноманітної якісної техніки обійтися неможливо. 2 роки тому придбали дисковий лущильник SWIFTERDISC XO_5000 F. Свій вибір зупинили саме на ньому, оскільки чули лише схвальні відгуки, бачили результат його роботи у сусідів. До того у господарстві працювали подібними агрегатами вітчизняного виробництва, проте, вони не задовольняли наші потреби. Зараз же ним ми швидко і якісно можемо провести дискування у два сліди. 

  Агрегат працює відмінно – навіть на вологих ґрунтах, з чим часто виникають труднощі. Великою перевагою є і його ширина – 6 м.

  Лущильник дуже економічний – витрачаємо лише 8 літрів пального на гектар.

  Без проблем агрегатуємо з нашими тракторами: Claas та John Deere. 

  Окремо варто відзначити і надійність дискатора – від початку його експлуатації проблем із ним у нас не виникало, працює без поломок та перебоїв.

  Сервісні спеціалісти ТОВ «Компанія «ЛАН» одразу після покупки приїхали у господарство налаштували агрегат та швидко і оперативно запустили у роботу.

  Тому можу сміливо рекомендувати SWIFTERDISC XO5000F своїм колегам.

Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР