Долота Long Life підвищують економічну ефективність усіх польових операцій

2022-09-28 14:38:14 1090
Долота Long Life підвищують економічну ефективність усіх польових операцій

Українські аграрії, власники ґрунтообробних агрегатів Bednar, обирають робочі органи із підвищеною зносостійкістю та довговічністю роботи.

Питання економічної ефективності виконання усіх польових операцій від початку рашистської агресії до України вийшло на новий рівень. Обмежені можливості щодо реалізації вирощеного врожаю змушують українських фермерів вдаватися до ретельних фінансових підрахунків. Неабияку вагу має кожен спожитий літр пального і кожна гривня, витрачена на обслуговування сільгосптехніки.

Попри все, ніхто не бажає повертатися на десятки років назад. Кожен український аграрій розуміє, що левову частку відповідей на сьогоднішні економічні виклики він може віднайти саме в сучасних інноваційних рішеннях відомих світових виробників.

Так, в Україні вже багато років поспіль успішно використовуються посівні і ґрунтообробні агрегати чеської компанії BEDNAR, які працюють вже у сотнях господарств. Чехам вдалося віднайти ідеальне співвідношення якості роботи та вартості свого обладнання, тому навіть за нинішніх непростих часів, забарвлена у яскраво жовтий колір техніка прямує до своїх власників в Україні. Додає впевненості і позиція компанії, а також підтримка саме України, адже з початком війни BEDNAR вийшли з російського ринку.

Техніка BEDNAR оптимально відповідає сучасним агротехнологічним підходам, що практикуються в Україні. Так, великим попитом користуються глибокорозпушувачі TERRALAND, спроможні поліпшувати структуру ґрунту на глибину до 65 см з одночасним внесенням міндобрив на різних горизонтах. У багатьох вітчизняних господарствах агрегати BEDNAR TERRALAND за сезон проходять по 2-2,5 тисяч гектарів, демонструючи надзвичайну продуктивність та витривалість.

 
Глибокорозпушувачі BEDNAR TERRALAND TN

Навісні глибокорозпушувачі TERRALAND TN доступні з робочою шириною 3 і 4 метри, з п’ятьма, сімома або дев’ятьма стійками. Вони виготовляються у версії M, яка дозволяє обробляти ґрунт на глибину до 55 см, або версії D для максимальної глибини до 65 сантиметрів. Доступні варіанти з гідравлічним захистом або розривним болтом.

Ці агрегати є надзвичайно надійними завдяки високій прохідності рами, розташуванню стійок, їх захисту і, перш за все, дуже міцній конструкції основної рами, виготовленої з високоміцної сталі Alform. Долота легко підбираються для необхідної операції.

BEDNAR пропонує стійки Active-Mix для глибокого розпушування з активним перемішуванням ґрунту або стійки Zero-Mix з негативним кутом для аерації ґрунту без активного перемішування.

Тому, вбачаючи у цьому сегменті техніки величезний потенціал, компанія BEDNAR запропонувала істотне конструктивне вдосконалення для своїх глибокорозпушувачів (а також інших ґрунтообробних агрегатів) –долота Long Life, що буквально означає «Довге життя», шириною 40, 55 чи 70 мм.
Долото LONG LIFE 40 мм
Долото LONG LIFE 70 мм
 
Долото Long Life

Долота 40 мм призначені для глибокого розпушування, особливо важких ґрунтів. Ці робочі органи Long Life оснащені твердосплавними пластинами і забезпечують значно більший строк експлуатації, що підвищує ефективність використання агрегату. Посилене карбід вольфрамом, і оснащене ударостійким носиком долота, що запобігає пошкодженню від потрапляння долота на камінь. Вища зносостійкість значно зменшує витрати на запчастини, а також час на їх заміну. Робочі органи Long Life можуть використовуватися також на дисколапових культиваторах ACTROS, глибокорозпушувачах TERRASTRIP, компакторах SWIFTER, штригельних боронах STRIEGEL, універсальних культиваторах VERSATILL та FENIX.

Ця назва сама говорить за себе, оскільки на відміну від також високоякісних стандартних доліт, шириною 60 та 80 мм, робочі органи Long Life мають підвищену зносостійкість та довговічність.

 • За даними виробника їхній термін служби може перевищувати стандартні долота майже в 10 разів. Результати польових випробувань в Чехії взагалі продемонстрували вражаючий результат – в 17 (!) більше, аніж звичайні долота. Нехай ми зробимо поправку на особливості ґрунтів та якісь інші моменти, але однак тривалість експлуатації робочих органів Long Life буде довшою в 5-8 разів, - зазначає Дмитро Хоменко, продукт-менеджер BEDNAR  в компанії «АМАКО Україна».

Строк експлуатації робочих органів Long Life до 10 разів довший

В АМАКО зробили цікаві випробування та арифметичні підрахунки, взявши до порівняння показники вартості і довговічності роботи стандартних робочих органів та доліт Long Life.

 • Ресурс стандартного 80-міліметрового долота під час роботи глибокорозпушувача становить 350 гектарів і, до речі, це хороший результат, враховуючи високі навантаження під час роботи на глибину 40-60 см. Водночас довговічність Long Life складає майже неймовірні 2500 (!) гектарів. При цьому вартість обох комплектів відрізняється лише у 4,8 разів. Здійснивши нехитрі підрахунки, ми бачимо, що застосування доліт Long Life дає змогу заощадити майже 55% на 1 га – 0,44 євро лише на вартості змінних робочих органів, - пояснює продукт-менеджер АМАКО.

Застосування доліт Long Life дає змогу заощадити майже 55% на 1 га

Відповідно, обробивши 1000 гектарів землі глибокорозпушувачем BEDNAR TERRALAND, ми автоматично заощаджуємо 440 євро лише на долотах. Якщо ж мова йде про сезонне напрацювання в 2,5 тисяч гектарів – термін довговічності робочих органів Long Life, то ми отримуємо вже понад 1000 євро економії. Саме так – те, що на перший погляд видається дорожчим, насправді дає змогу заощадити доволі значні кошти.

Цікаво, що в даному разі економія не обмежується винятково вартістю самих змінних робочих органів. Адже вужчі долота – це менший опір ґрунту, що тягне за собою зниження споживання пального та витрати ресурсу трактора. А також – підвищення продуктивності виконання польових операцій. Також треба зазначити, що непрямі витрати, пов’язані з зупинкою польових робіт для заміни робочих органів агрегата, часто можуть бути більшими за прямі, тобто вартість самих запчастин.

Тобто при використанні доліт Long Life мінімізується час простою техніки.

 • Влітку минулого року ми придбали 13 глибокорозпушувачів BEDNAR TERRALAND. Це машини із нестандартним компонуванням, виготовлені спеціально під наші потреби – 4-метрова робоча ширина із сімома стійками. Чому ми обрали саме BEDNAR? З часом ми прийшли до того, що усі наші закупівлі техніки повинні здійснюватися лише після проведення польових випробувань на наших полях. Саме BEDNAR TERRALAND показали себе якнайкращим чином, і на сьогоднішній день ми переконалися в правильності нашого вибору, - розповідає Анатолій Волошин, головний інженер компанії «Агропросперіс».

Усі 13 нових глибокорозпушувачів відразу були придбані із вузькими долотами Long Life. Це рішення, як зазначає Анатолій Михайлович, виявилося правильним на всі 100%.

 • Усі ці агрегати працюють по різних наших відділках та мають неоднакові напрацювання – до 2,5 тисяч гектарів. Жоден із них нас не підвів, і ми не провадили заміну робочих органів. На наших полях наявні різні, переважно суглинисті і дуже непрості ґрунти, проте і власне BEDNAR TERRALAND, і, зокрема, долота Long Life показують себе дуже добре. Річ у тім, що наші агрономи з часом дійшли висновку, що найбільш ефективним рішенням буде заміна класичної оранки на глибоке розпушення ґрунту, яке фактично може провадитися щороку. Це краще як із агрономічної точки зору, так і в плані зниження витрати пального. Тому навантаження на глибокорозпушувачі у нас є досить значним. Я не можу зараз сказати, скільки пального ми заощадили завдяки вужчим долотам, але очевидно, що економія є, - стверджує Анатолій Волошин.
Ще фото
Вам сподобався матеріал? Поширте серед друзів!

Популярні товари

Поиск техники и химикатов Поиск

 • Мотоблоки
 • Трактори
 • Комбайни
 • Транспорт
 • Для ґрунту
 • Збирання
 • Уборочная
 • Навантаж.
 • Добрива та полив
 • Причепи
 • Мототехніка
 • Добрива
 • ЗЗР